Policjanci, żołnierze, strażacy oraz strzelcy zaprezentowali mieszkańcom miasta i przybyłym gościom, wiele atrakcji związanych z ich pracą. Oglądanie sprzętu policyjnego, strażackiego i wojskowego, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie a także pokaz ratownictwa medycznego to propozycje, z których dzieci i dorośli skorzystali podczas spotkania.
Niebywałe atrakcje w postaci pojazdu symulatora dachowania z WORD w Olsztynie, pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców przy użyciu ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS wykonany przez policjantów a także wycinanie osoby zakleszczonej w pojeździe co zademonstrowali strażacy, przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników spotkania.
Organizatorami imprezy byli Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Szczytnie, Jednostka Wojskowa w Lipowcu oraz Związek Strzelecki Strzelec. Uczestników imprezy przywitał Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podinsp. Tomasz Bzymek, zachęcając całe rodziny do korzystania z atrakcji przygotowanych przez formacje mundurowe a także do udziału w konkursach z nagrodami. W tym roku, do obchodów Pikniku włączył się WORD w Olsztynie i zaprezentowany został pojazd symulator dachowania.
Każdy z organizatorów imprezy przygotował stoisko promujące swoją pracę oraz sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie. Dzieci chętnie brały udział w konkursach. Ci najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, przejechać po torze rowerowym oraz wykonać prace plastyczne nt. „Chcę być bezpieczny”. Dla zwycięzców w tych konkurencjach przygotowane były bardzo atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych, kubków promocyjnych oraz kamizelek odblaskowych.
Dużym zainteresowaniem przybyłych gości cieszyły się pojazdy policyjne służące do przewożenia osób zatrzymanych, motocykle oraz pokazy ratownictwa medycznego. Dzieci, młodzież a także dorośli podchodzili do stoiska daktyloskopijnego, gdzie mogli wykonać odciski swoich linii papilarnych.
Również wojskowy przyrząd cyklop do wirtualnego oddawania strzałów miał wielu zwolenników. Młodzi ludzie chcieli z bliska przyjrzeć się karabinom oraz sprzętowi jaki żołnierze zabierają ze sobą na poligon podczas działań.
Szczycieńscy strażacy zaprezentowali wozy, którymi wyjeżdżają na wezwania, a także wyposażenie, które jest niezbędne jest przy ratowaniu ludzi z pożaru lub podczas działań w wodzie. To nie wszystko, strażacy wykonali pokaz wycinania osoby zakleszczonej w pojeździe. Realizacja tego działania była jak zbliżona do rzeczywistej, ponieważ był wrak samochodu i mężczyzna w pojeździe.
Niebywałymi atrakcjami, które przyciągnęły bardzo dużą ilość uczestników były pokazy przygotowane przez policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Prezentacja różnych technik obezwładniania osób wykorzystywanych przez policjantów w trakcie interwencji oraz pokaz współdziałania grupy policjantów przy zatrzymaniu dwóch niebezpiecznych przestępców, z wykorzystaniem ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS a także zestawy siatkowego SZO, to pokazu, których nie ogląda się na co dzień.
W trakcie spotkania swoim muzycznym występem artystycznym umilała nam czas Agnieszka Mirkowicz. Młoda wokalistka ze Szczytna grając na pianinie elektrycznym wykonała kilkanaście utworów we własnej aranżacji.
Podczas imprezy nie zapomniano o strawie dla ciała. Dla smakoszy kuchni polowej przygotowana i rozdawana przez żołnierzy była grochówka wojskowa.
Wszystkich tych, którzy z zadowoleniem wspominają sobotni Piknik Rodzinny – Piknik Służb Mundurowych zapraszamy za rok o tej samej porze. Zabierzcie ze sobą bliskich.
KPP Szczytno
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33