Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Dachowanie Audi na trasie Wały – Wawrochy


Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu kolizji drogowej z udziałem pojazdu marki Audi. Z relacji 47-letniego kierowcy wynika, że jechał od miejscowości Wały w kierunku Wawroch, gm. Szczytno. W pewnym momencie pod koła pojazdu niespodziewanie miał wbiec pies. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia z czworonogiem zaczął gwałtownie hamować, odbił w lewo, złapał pobocze, zjechał do rowu i dachował. Na szczęście 47-latek nie doznał żadnych obrażeń ciała. Podróżował sam. W chwili zdarzenia był trzeźwy.W piątek (31.12.21r.) około godz. 11:20 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki Audi.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu wynika, że 47-letni mieszkaniec gminy Szczytno jechał od miejscowości Wały w kierunku miejscowości Wawrochy. Z relacji 47-latka wynikało, że niespodziewanie pod koła jego pojazdu wbiegł pies. Kierujący chcąc uniknąć zderzenia z czworonogiem zaczął gwałtownie hamować, odbił w lewo, załapał pobocze, wjechał do rowu, w wyniku, czego pojazd dachował.


Reklama

 

47-latek wypchnął przednią szybę i sam wydostał się z pojazdu. Obecna za miejscu załoga karetki pogotowia po przebadaniu 47-latka stwierdziła, iż nie wymaga on hospitalizacji medycznej. Pojazd znajdował się poza drogą publiczną. Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – trzeźwy. Mężczyzna podróżował sam.

 

Policjanci przypominają i apelują do właścicieli zwierząt

Art. 431§ 1 kodeksu cywilnego jasno mówi, kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez niego szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba, ze ani on, ani osoba, za która ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy” W przypadku, kiedy pies wybiegł na ulicę, co skutkowało kolizją i uszkodzeniami pojazdu, to właściciel czworonoga będzie odpowiadał za wszelkie szkody. W takiej sytuacji kierowca ma prawo domagać się odszkodowania właśnie od właściciela pupila.

Reklama

 

KPP Szczytno, ipKomentarze do artykułu

Aa

Jasne piesek..... Zwolnij

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama