Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

Czysta woda mineralna prosto z kranu - czy to możliwe?


Nie ulega wątpliwości, że woda zawierająca minerały jest korzystna dla zdrowia. Jednak spożywanie wody mineralnej dostarczanej w plastikowych butelkach wiąże się z szeregiem uciążliwości. Najważniejsze z nich to konieczność cyklicznego zakupu i dźwigania zbiorczych opakowań wody butelkowanej, znaczne koszty zakupu, oraz problem z odpadem w postaci pustej butelki plastikowej, który przekłada się na zanieczyszczenie środowiska naturalnego.Rozwiązaniem pozwalającym na dostarczenie wody mineralnej przy uniknięciu powyższych uciążliwości jest zamontowany w kuchni filtr podzlewowy do uzdatniania kranowej wody wodociągowej. Przykładem takiego filtra, który wykorzystuje proces odwróconej osmozy i dodatkowo nasyca wodę w niezbędne dla organizmu minerały, jest markowy RO-101 Morion renomowanej firmy AQUAPHOR. Dzięki bardzo wysokiej skuteczności filtracji to urządzenie zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia mogące dostać się do wody z sieci lub instalacji wodociągowej (rdza, cząstki uszczelnień, związki organiczne, metale ciężkie, związki chloru, a także mikroorganizmy) oraz remineralizuje wodę związkami wapnia, magnezu, potasu i fosforu. Jest to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla butelkowanej wody mineralnej, umożliwiająca spożywanie wody bezpośrednio z kranu bez konieczności jej gotowania.

 

.

 

Filtr wody z odwróconą osmozą RO-101S Morion, w porównaniu do wód butelkowanych, jest nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale również posiada zdecydowanie niższe koszty, które zwracają się w krótkim czasu. W 5-letnim okresie eksploatacji koszt spożywania wody z tematycznego filtra wody z remineralizacją jest niższy o prawie 40% od kosztów związanych z zakupem wody butelkowanej (przyjmując cenę za 1 l – 0,80 zł), co przekłada się na kwotę oszczędności w wysokości ok. 2100 zł w tym okresie. Natomiast przy 10 latach oszczędność ta wzrasta aż do kwoty ponad 5000 zł. Uniknięcie pokaźnej ilości plastikowych butelek po wodzie mineralnej jest wartością dodaną nie tylko ze strony użytkownika, ale również z punktu widzenia środowiska naturalnego. W okresie 1 roku 4-osobowa rodzina generuje odpad w postaci prawie 1000 sztuk plastikowych butelek o poj. 1,5 l.

 

AQUAPHOR RO-101S Morion to niezwykle skuteczny filtr wody dzięki kilku etapom stosowanej filtracji wody:

- prefiltracja (filtracja wstępna) zatrzymująca wszystkie zanieczyszczenia stałe powyżej 5 mikronów

- filtracja na kokosowym węglu aktywnym zatrzymująca wszystkie zanieczyszczenia stałe powyżej 3 mikronów oraz rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia organiczne, metale ciężkie oraz związki chloru

- filtracja zasadnicza na membranie osmotycznej tzw. odwrócona osmoza, która wyjątkowo skutecznie oczyszcza wodę z najmniejszych zanieczyszczeń zarówno stałych, jak i rozpuszczonych oraz mikroorganizmów (w tym bakterii i wirusów)

- finalny etap oczyszczania zapewniający remineralizację wody w związki wapnia, magnezu i potasu korzystne dla zdrowia oraz zapewniający odpowiedni zapach wody

 

.

Filtr wody AQUAPHOR RO-101S Morion wykorzystuje do uzdatniania wody proces odwróconej osmozy, który jest bezpieczny, powszechnie znany oraz posiada potwierdzoną skuteczność działania. Cechy te powodują, że odwrócona osmoza jest popularna nie tylko przy domowym uzdatnianiu wody, ale również w wielu dziedzinach nauki i przemysłu.

 

W porównaniu do standardowych systemów odwróconej osmozy filtry wody AQUAPHOR RO-101S Morion posiadają kilka innowacyjnych rozwiązań:

- błyskawiczną, niezwykle prostą do przeprowadzenia i co ważne higieniczną wymianę wkładów filtrujących dzięki nowatorskiej konstrukcji głowicy i korpusów wkładów

- zbiornik wodno-wodny, dzięki któremu odrzut popłuczyn do kanalizacji jest zdecydowanie mniejszy, a efektywna praca urządzenia jest możliwa także przy niższym ciśnieniu niż w standardowych systemach ze zbiornikiem wodno-powietrznym

- wykorzystanie opatentowanych włókien Aqualen, poprawiających efektywność działania filtrów

- podzespoły filtra impregnowane aktywnym srebrem o działaniu bakteriostatycznym

Nowoczesna konstrukcja i zastosowane rozwiązania umożliwiły stworzenie jednego z najmniejszych filtrów odwróconej osmozy dostępnych na rynku. Kompaktowe wymiary RO-101S Morion (szer. 37 cm, głęb. 19 cm i wys. 42 cm) sprawiają, że zmieści się w najmniejszych przestrzeniach w kuchni.

Filtry do wody AQUAPHOR RO-101S Morion posiadają w zestawie chromowaną wylewkę wysokiej klasy lub alternatywnie można go podłączyć do wylewek trójdrożnych.

Więcej informacji na temat filtra wody AQUAPHOR RO-101S Morion, w tym informacje o możliwości zakupu i montażu, można uzyskać w firmie specjalizującej się uzdatnianiem wody tj. Inżynieria wody z Olsztyna.Komentarze do artykułu

daria

My wybraliśmy bezpośredni, bezzbiornikowy system filtrujący 4swiss ze względu na intuicyjną obsługę i prostą wymianę wkładów. Woda jest bardzo smaczna i nie zawiera drobinek mikroplastiku.

Gosia

Super, warto mieć czystą, filtrowaną wodę w kranie :) To przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie :) Ja również stosuję taki filtr pod kran, ale marki Ecoperla - również dostępny tam w Olsztynie :))

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

  Ciekawy


  2022-10-05 17:07:00
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

  Taki sobie czytelnik


  2022-10-05 15:56:12
 • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
  Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

  Wielbarszczanka


  2022-10-05 14:52:57
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

  Waldi


  2022-10-05 10:20:16
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

  Krzysztof Połukord


  2022-10-05 09:59:41
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

  ehhh


  2022-10-04 21:38:42
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

  Obserwator


  2022-10-04 21:02:53
 • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
  Do Macx; To jedź a nie się unosisz

  Kuba


  2022-10-04 18:01:06
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

  Nick Cage


  2022-10-04 15:49:23
 • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
  A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

  marian


  2022-10-04 13:46:27

Reklama