Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Czynszówki bez szans na wykup?


Mieszkańcy bloku TBS przy ulicy Lemańskiej 2 w Szczytnie chcą wykupić wynajmowane mieszkania na własność. Takie pismo trafiło do prezes TBS Agnieszki Cąkały oraz burmistrza i miejskich radnych.Tematem na ostatniej komisji zainteresował się Tomasz Łachacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie, który próbował dowiedzieć się, jakie są możliwości takiego wykupu.

 

- W tej konstrukcji prawnej praktycznie żadne – tłumaczyła Ilona Bańkowska, wiceburmistrz Szczytna.

 

Wykupem, zdaniem autorki pisma, zainteresowani są niemal wszyscy mieszkańcy bloku przy ulicy Lemańskiej 2, w którym znajdują się 24 mieszkania.

 

- Pani, która skierowała do nas pismo, wnosi o możliwość zamieniania umów najmu na umowy najmu z możliwością wykupu oraz zgody na wykup mieszkań na własność – mówi Agnieszka Cąkała, prezes TBS w Szczytnie. - Do pisma dołączyła listę z podpisami osób, które uczestniczyły w zebraniu, ale w tego co wiem, nie jest to lista poparcia jej pisma, a jedynie obecności.


Reklama

 

- Tak, czy inaczej, w tej chwili prawo nie umożliwia najemcom wykupu mieszkań - mówi  prezes Cąkała. - Nawet projekt nowej ustawy, która może zacząć obowiązywać od stycznia przyszłego roku to wyklucza. Głównym ogranicznikiem takiej możliwości jest fakt, że żaden z dotychczasowych najemców mieszkań w bloku przy ulicy Lemańskiej nie spełnia warunku, który mówi o tym, że aby mieć prawo do wykupienia lokalu na własność trzeba było na etapie jego budowy partycypować w kosztach budowy tego lokalu w nie niższej kwocie niż 20 procent wartości lokalu. Wówczas nikt o tym nie myślał, a dziś nie mamy możliwości prawnych, aby na wykup zezwolić.

 

 

Reklama

Inna rzecz, jak dodaje pani prezes, że wciąż cztery bloki TBS obciążone są hipoteką, bo spłacany jest nadal kredyt za ich budowę. - Dwa pierwsze bloki, w tym ten na Lemańskiej 2, wybudowane zostały w 2000 roku – mówi Agnieszka Cąkała. - W tym przypadku raty kredytu mamy do 2034 roku. Dwa kolejne bloki powstały w 2005 roku i w tym przypadku spłata kredytu kończy się w 2029 roku. To obciążenie też wyklucza wykup mieszkań.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec TBS

Wiarygodny Radny, który jako jedyny zainteresował się sprawą i spotkał się z mieszkańcami.

Mieszkaniec TBS

Ten człowiek z potwierdzonymi informacjami leci do wszystkich gazet. Obserwuje Pana Dr. i widzę ze sam niewiele szuka, interweniuje tylko wręcz przeszkadza!! Powinien ustąpić krzesło radnego!! Kto oddał na niego głos??? Ręce opadają!!!

Mieszkaniec

Dziękujemy Radnemu Łachacz za zajęcie się naszą sprawą

Radny Łachacz chyba zapomniał, że mieszkańcy też myślą, ale dla tych nie myślących z TBS i Bochaterow Września pisemko po terminie zgłosił na sesji by pokazać jak radny działa. Niestety panie Łachacz już Janusz , który się tym zajmował wszystkich poinformował . Kolejna wtopa panie radny.

Daniel

Pan Łachacz jak zawsze wszystko pod publiczkę robi.

Mieszkańcy

Panie Łachacz wszyscy mieszkańcy już o tym wiedzą od 2 miesięcy a ty pod publikę na sesji zgłaszasz, żenada.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama