Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Czy wójt i starosta dorzucą miliony do stadionu?


Firma Tamex S.A. nie zasypują gruszek w popiele. Jej pracownicy są już na placu budowy przy ulicy Śląskiej. To właśnie tam, za 16 mln zł, ma powstać sportowa arena Szczytna. Z kolei burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski szuka dodatkowych źródeł finansowania tej inwestycji. Chce, aby dołożyli się do niej starosta Jarosław Matłach oraz wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. Miasto nie chce zdradzać kwot o jakie się stara, ale z naszych informacji wynika, że może to być nawet 4 mln zł.Stadion ma być gotowy za 16 miesięcy. Miasto wyda na niego 16 mln zł. Gros pieniędzy to kredyt. Burmistrzowi udało się pozyskać 2,5 mln zł dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Była to maksymalna dostępna kwota. Spora cześć radnych zarzuca burmistrzowi, że finansowanie jest zbyt zbyt słabe.

 

- Ale za każdym razem tłumaczę radnym, że na etapie budowy tego obiektu wciąż można szukać dodatkowego finansowania i to robię – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Liczę też na ich pomoc.

 

Na ostatniej sesji burmistrz Mańkowski zapowiedział, że zwróci się o wsparcie do starosty Jarosława Matłacha oraz wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego.

 

- I to zrobiłem – mówi. - Jestem po spotkaniach z oboma samorządowcami. W piątek po sesji spotkałem się z panem starostą, a we wtorek z panem wójtem. Były to spotkania w miłej atmosferze. Przedyskutowaliśmy temat. Pan starosta widzi taką potrzebę, ale powiedział, że temat musi przedyskutować z zarządem i radnymi. Podobnie wójt. Ale jaka będzie ich decyzja, na razie nie wiem. Były do rozmowy, ale w najbliższych dniach wyjdą do obu samorządów oficjalne pisma.


Reklama

 

Od Starostwa Powiatowego w Szczytnie miasto chce otrzymać wsparcie na poziomie 2 mln zł. Z obiektu przy ulicy Śląskiej od lat korzystają bowiem uczniowie szkół średnich. Dla Zespołu Szkół nr 1 to naturalna i jedyna arena sportowa na świeżym powietrzu. Do tej pory szkoły korzystały ze stadionu za darmo.

 

- I chcielibyśmy, aby tak zostało, ale to wiąże się z dofinansowaniem budowy tego obiektu. Jeśli tak się nie stanie, będziemy zmuszeni pobierać opłaty od szkół średnich za wejście na ten obiekt – mówi wprost burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

Podobna sytuacja dotyczy gminy Szczytno. Do miejskich szkół chodzi bowiem sporo dzieci z gminy, które też korzystają z tego obiektu. W tym przypadku miasto chce pozyskać też podobną kwotę.

 

Co na to obaj samorządowcy?

 

- Rzeczywiście, takie spotkanie odbyło się – przyznaje wójt Sławomir Wojciechowski. - Poruszany był między innymi temat budowy stadionu. Ale ja pozostawiam to w tej chwili bez komentarza.

Reklama

 

- Takie decyzje podejmuje zarząd i rada powiatu – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Wrócę z urlopu, a gdy zobaczę pismo, przedstawię je radzie i zarządowi.

 

Nowa arena przy ulicy Ślaskiej ma mieć między innymi: bieżnie na 60 i 100 metrów, 4 tory bieżni na 400 m, 6-torowa bieżnia na 110 metrów, dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal, rzutnia do rzucania dyskiem i młotem, rozbieg do rzutu oszczepem, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchania kulą, skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegów z przeszkodami, stadion piłkarski, boiska treningowe, kort, boisko do koszykówki, trybuna na 585 miejsc, w tym 84 miejsca zadaszone, adaptacja istniejącego budynku na obiekt administracyjno-szatniowy...Komentarze do artykułu

NoName

Przecież burmistrz przekonywał radę miasta że pieniądze ma i da radę wyremontować... nie mówił że to kasa starosty i wójta. To jest cyrk!

KrytykaKrytyczna

Pan od WF\'u zamknął na półtorej roku jedyny stadion w Szczytnie! Stadion na którym biegały nasze dzieci! Za 16 miesięcy to będzie po wyborach, po wyborach które ten pan od WFu przegra. Dziękuję zamykam temat.

Alex

Oklaskiwane polityków za to, że wybudowali szpital, ulice czy chodnik jest tym samym co oklaskiwane bankomatu za to, że wypłacił wam wasze pieniądze...

Tomasz

Jak PSL- owy starosta nie dołoży się to jest frajerem!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama