Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Czy wojsko zajmie dawny poligon w Muszakach?


Muszaki – to znana nazwa sporego obszaru, obejmującego kawałek gmin Jedwabno i Wielbark, a także powiatu nidzickiego. Obszar, w poprzednim ustroju, był poligonem wojskowym, na potrzeby którego zresztą zmieciona została z powierzchni ziemi miejscowość Małga. Obecnie wojsko rozważa kwestię ponownego utworzenia poligonu na tym terenie.- Trudno mi powiedziec, na jakim etapie są obecnie te plany – mówi wójt Jedwabna Sławomir Ambroziak. - Jeszcze we wrześniu wpłynęło do nas pytanie: jaką mamy na ten temat opinię i czy w obrębie dawnego poligonu powstały jakieś inwestycje. Nasza opinia pozytywna nie jest.


Reklama

Jak wyjaśnia wójt, przyczyn jest kilka. Raz – to dwie „Natury 2000”, które obejmują obszar poligonu, w tym siedliska cietrzewia. Dwa – to komunikacja przez Omulew, specjalnie dla wojskowego sprzętu. - Obecnie jedyna droga prowadzić może przez Kot, gdzie niedawno remontowaliśmy most i drogę. Ciężki sprzęt wojskowy tej drodze i mostowi z pewnością by nie służył. Z tego też, między innymi powodu, do wojskowego pomysłu sceptycznie są usposobieni mieszkańcy naszej gminy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Macio

wszystkie poniesione koszta przez nadleśnictwa zostaną zwrócone przez MON , a co wojsko obchodzi cietrzewie za które zapłacą , lotnisko w Ruskowie kosztowało 100milionów nie na darmo to robiło wojsko , choć ja jestem przeciw poligonowi ale nic sam nie wskóram a podobno już zapadła decyzja że w ciągu 10 lat będzie poligon , ja obstawiam max 2 lata jak zaczną już trenować na poligonie , tylko szkoda Małgi , Pieca ,Debowca i okolicznych opuszczonych wsi (wspaniały kawałek historii zwłaszcza Małga 1403 rok jak powstała bo to piękne miejsca

WSK

Będziecie mieli do gadania tyle co ..... no wiecie.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama