Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Czy strefa przy lotnisku zapewni rozwój gospodarczy naszemu powiatowi?


Bardzo liczą na to nasi samorządowcy. Zarówno z gminy Szczytno, jak i miasta. W tym miesiącu gmina Szczytno ogłosiła przetarg na uzbrojenie niemal 100-hektarowej działki pod inwestycje gospodarcze. Wpompowane ma być ponad 70 mln zł. Za te pieniądze pojawią się tam drogi, przyłącza teleinformatyczne, kanalizacja, wodociąg, prąd, ciągi piesze, oświetlenie...- Teren ma być kompleksowo przygotowany przed przyjęciem inwestorów – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Powstanie tam łącznie 5 kilometrów dróg, dojazdów do działek. Jestem przekonany, że taka gospodarcza strefa będzie miała ogromny wpływ na rozwój naszego powiatu. Bardzo zyska na tym też Szczytno. Jeśli pojawią się tam firmy produkcyjne, logistyczne, a wiem, że takie firmy się tymi terenami interesują, to młodzi ludzie nie będą musieli wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy, bo praca będzie tu na miejscu. Jest to ogromna szansa dla całego naszego powiatu.


Reklama

Reklama

blockquote>

 

Inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku. Na razie działkę inwestycyjną kupiła firma medyczna z Krakowa.Komentarze do artykułu

Pytanie klucz, czy ta firma medyczna z Krakowa, nie zajmuję się czasem wyposażaniem laboratoriów? bo jeżeli tak, to nie ma ona nic wspólnego ze spalarnią odpadów medycznych, tylko z zapewnieniem odpowiedniego sprzętu, służącego do wzmacniania wirusów. czyż nie tym właśnie zajmowano się w Wuhan, czy na Ukrainie?

marian

Czyli jednak plotka się sprawdza? W przeszłości mówiło się że ma tam powstać spalarnia odpadów medycznych :(

\"Na razie działkę inwestycyjną kupiła firma medyczna z Krakowa.\" no tak, Putin pozamykał bio-laby na Ukrainie, to teraz będą one powstawać u nas.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama