Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Czy sekretarz Pasymia przeniesie się do Dźwierzut?


Z naszych ustaleń wynika, że szykuje się kolejny samorządowy transfer, tym razem z Pasymia do Dźwierzut. Niewykluczone, że Jan Lisiewski, obecny sekretarz Pasymia, zostanie sekretarzem gminy w Dźwierzutach. Oczywiście, stanie się tak, jeśli wygra konkurs na to stanowisko.Naszych informacji na razie nie chce komentować nowy wójt gminy Dźwierzuty, Dariusz Tymiński podobnie jak Jan Lisiewski:

 

- Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam tych informacji – powiedział.

 

Obaj panowie przyznają jednak, że takie rozmowy trwają.


Reklama

 

Do niedawna sekretarzem gminy Dźwierzuty była Barbara Trusewicz, pełniąca również funkcję wicewójta. Za porozumieniem stron skrócono jej okres wypowiedzenia i od 4 czerwca jest prezesem dwóch komunalnych spółek: Eko Pasym i ZGKiM w Pasymiu. To pozwoliło wójtowi Dźwierzut ogłosić konkurs na stanowisko sekretarza gminy.

 

Po wyborach nowy burmistrz Pasymia przyznawał nieoficjalnie, że z sekretarzem Lisiewskim nie dogaduje się najlepiej. Jednak ze względu na wiek Lisiewski wszedł w okres ochronny i nie może zostać zwolniony.

Reklama

 

Nowy burmistrz liczy, że Lisiewski dobrowolnie rozstanie się z urzędem. Na jego miejsce miałaby „wskoczyć” Barbara Trusewicz. W obu przypadkach musiałyby zostać ogłoszone konkursy.Komentarze do artykułu

Tomasz

Jeśli dojdzie do tego to Pasym zostanie sam sobie z Marcinkiem na stołku , który zarabia 14 tyś zł. A środki z Warszawy jak i pow. Szczycieńskiego będą tylko marzeniem. Marcinku już jednego działacza PO przeniosłes do Szczytna do ZKM ale z Lisieckim to będzie bardzo bolesne w skutkach dla Pasymia. Uważaj, bo na rączce po 6 miesiącach rządów cię wywiozą.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama