Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Czy nowa sala ślubów zwiększy liczbę małżeństw? (zdjęcia)


W Rozogach uroczyście oddano do użytku odrestaurowaną salę ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Wnętrze zaprojektowała artystka Beata Gamza ze Szczytna. Prace budowlane wykonał Stanisław Czujak z Faryn.Sala robi wrażenie.

 

- Jestem przekonana, że będzie się podobała przyszłym małżonkom i ich gościom – mówi Alina Kulas, Kierownik USC w Rozogach, która w gminie Rozogi ślubów udziela od 2005 roku. - To, co było i jest, to przepaść – śmieje się. - Stara sala była ciemna, stały tam drewniane ławy, jak w kościele. Dziś nasza sala ślubów robi wrażenie. Gorąco zapraszam do zawierania związków małżeńskich w tych ekskluzywnych warunkach...

 

Salę „wymyśliła”, jak określił to wójt Zbigniew Kudrzycki, projektantka i artystka Beata Gamza.

 

- A my to zaakceptowaliśmy i rękoma pana Stanisława Czujaka zrealizowaliśmy – mówi wójt. - Ten remont był odkładany od 6 lat niemal, ale to, co dziś widzimy, warte było tego czekania.


Reklama

 

Nowa sala wyposażona jest w nowoczesny sprzęt nagłaśniający, oświetlenie, miejsce na ubrania, togę urzędniczą oraz lodówkę na symbolicznego schłodzonego szampana. Wszystko jest okraszone wygodnymi i przepięknymi fotelami. Sala jest biała z zielonymi zasłonami.

 

Koszt tej inwestycji to około 100 tys. zł. 30 tys. zł dołożył do niej wojewoda.

 

- W ramach tych prac udało nam się też wykonać remont naszego zakładowego archiwum, zaadaptowaliśmy pomieszczenia – dodaje wójt Kudrzycki. - Przy okazji tej inwestycji bardzo dziękuję radnym, którzy zagłosowali i przeznaczyli te pieniądze na remont tej sali. Bardzo dziękuję też dwóm pracownikom naszego urzędu: pani Ani Spanialskiej i panu Krzysztofowi Bromerkowi, którzy to ogarniali, bo wykonawcy właśnie z nimi głównie się kontaktowali.

Reklama

 

Wójt Zbigniew Kudrzycki nie ukrywa, że liczy na wzrost liczby ślubów w swojej gminie. - Bo ostatnio jest z tym bardzo skromnie – mówi.

 

- Ale te statystyki są nieco wypaczone przez pandemię – uzupełnia Alina Kulas. - Bo przed pandemią mieliśmy tendencję wzrostową. Ale ogólnie ślubów z roku rok jest rzeczywiście mniej. Może nasza nowa sala zachęci młodych do zawierania związków małżeńskich.

 

- Na to liczymy – śmieje się wójt.

 

Podczas uroczystości obecna była też przedstawicielka wojewody Maria Rochmalska. - Sala jest przepiękna – mówiła. - Naprawdę robi wrażenie. Bardzo cieszę się, że gmina tak dobrze wydała te pieniądze.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama