Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Czy mieszkańcy gminy Jedwabno pojadą do Dolby Theatre?


Zagrać w oskarowym filmie to jest coś! „IO” Skolimowskiego z nominacją do Oscara. Film był kręcony w Jedwabnie.


  • Data:

"IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Zdjęcia do tego projektu realizowano między innymi w Jedwabnie. Wielu mieszkańców gminy uczestniczyło w nim, jako statyści.

 

- Jest to niezła promocja naszej gminy – cieszy się wójt Sławomir Ambroziak. - A naszego Jedwabna w tym obrazie jest naprawdę bardzo dużo. Co ciekawe, sam Jerzy Skolimowski jest mieszkańcem gminy Jedwabno od ponad 20 lat. Mieszka w Rekownicy.

 

Film „IO” już otrzymał wiele wyróżnień. Na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes otrzymał Nagrodę Jury.

 

Gmina Jedwabno była też partnerem w realizacji tego filmu. Jednym z bohaterów jest miejscowy, choć już formalnie nieistniejący, klub piłkarski KS Zryw Jedwabno. Dlatego wśród statystów byli piłkarze Zrywu, ale także, między innymi wójt gminy czy były dyrektor GOK Jerzy Pałasz. Na filmowych kadrach dostrzec można około 50 mieszkańców Jedwabna i okolic.


Reklama

 

- Gmina miała spory wkład, bo udostępniliśmy do zdjęć stadion, wóz strażacki z Nowego Dworu i wiele innych rzeczy – mówi wójt Sławomir Ambroziak. - Byłem na premierze filmu i naprawdę jest tam mnóstwo obrazów nawiązujących do Jedwabna. Kibice statyści mają biało-niebieskie szaliki z napisem „Zryw Jedwabno”, widać transparenty z napisem „Zryw pany”, czy „Nieliczni, ale fanatyczni” - śmieje się wójt. - Naprawdę mamy powód do dumy. Być może w Hollywood nikt nie będzie zawracał sobie głowy, że film był kręcony w jakimś Jedwabnie, ale w Polsce może mieć to spore przełożenie na oglądalność. Teraz trzeba trzymać kciuki, aby dostał statuetkę. A jest to możliwe.

 

Polski kandydat ma bardzo mocną konkurencję. Obok "IO", w kategorii filmu międzynarodowego, znalazły się: "Na zachodzie bez zmian" (Niemcy), "Argentyna, 1985" (Argentyna), "Blisko" (Belgia) praz "Cicha dziewczyna" (Irlandia). Najnowsza adaptacja powieści Ericha Marii Remarque'a ("Na zachodzie bez zmian") w reżyserii Edwarda Bergera, zdobyła łącznie osiem oscarowych nominacji, w tym w kategorii najlepszy film.

Reklama

 

Który film otrzyma statuetkę Oscara, dowiemy się w nocy z 12 na 13 marca 2023, gdy odbędzie się oscarowa gala. Tradycyjnie w Nowym Jorku, a dokładniej w dzielnicy Hollywood, w Dolby Theatre.Komentarze do artykułu

Statysta

Szanowny redaktorze! Ja już zabudowałem bilet do Los Angeles ,gdyż Teatr Global znajduje się raczej tam,innego nie znają członkowie Komisji Oskara. Nie wprowadzajcie w błąd innych statystów , aby zamawiali bilety do Nowego Jorku. Co prawda jest trochę bliżej!

Dziękuje za zaproszenie.

,,Statysta\" , nie omieszkam skorzystać z okazji.

Statysta

A póki co , to zapraszam na projekcję filmu \"IO\" Jerzego Skolimowskiego do Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie 23.02.2023 r. na godz. 17.00. Myślę , że również będą wszyscy statyści z Gminy Jedwabno. Ja też będę !!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama