Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Czy będziemy mieli średniowieczną karczmę?


Fundacja Tradycji Oręża Polskiego chce zainwestować w Szczytnie i wybudować „karczmę nad jeziorem”. Miałoby być to miejsce pod działalność edukacyjno-rekonstruktorską wraz z ofertą gastronomiczną. Obiekt miałby stanąć tuż przy szczycieńskim molo od strony szkoły muzycznej. Fundacja chciałaby mieć jednak gwarancje, że miasto wydzierżawi jej teren pod taką działalność na minimum 10-15 lat.


  • Data:

Pismo w tej sprawie do miasta wpłynęło w czerwcu.


Reklama

 

Reklama

- Ale rozmowy toczyły się już znacznie wcześniej – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Projekt przesłałem radnym do zapoznania się z nim. Fundacja chce dzierżawy na 10-15 lat, a w tym przypadku decyzję muszą podjąć radni. Czekam na ich opinię w tej sprawie, jeśli będzie ona pozytywna to będziemy dalej rozmawiać z Fundacją.

 

W swoim opracowaniu fundacja chwali się dotychczasowymi swoimi działaniami. Podobne obiekty i działalność prowadzi w na zamkach w Nidzicy, czy Malborku.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

jans

Przecież od ścieżki pieszo-rowerowej do linii brzegowej jest tam około 10 - 15 metrów. Jaka karczma tam się zmieści? Jakaś budka z piwem. i o to chyba tylko chodzi. I już widzę gości po piwie kontra rowerzyści. Idiotyczny pomysł w tym miejscu. A obok szkoła muzyczna i kościół babtystów. No idealne miejsce, idealne....

Pan z krzaków

Było by zajebiscie.

ika

Toż rycerstwo chciało zagospodarować niegdyś półwysep. I co?

Tor

Dawać puki przy władzy. Następca 2 lata będzie odkręcał a potem da innemu. Takie perpetuum mobile. Jestem za a nawet przeciw.

Gabi

Przeciez jest Zacisze i nie ma chyba tłoku tam

ha ha

Żeby tylko się nie skończyło tak jak z ekskluzywnym hotelem (Nasza) przy ul. Pasymskiej.

Zdzysk

w tym miejscu taki obiekt to jak zawalidroga całego ciągu pieszo rowerowego , po co to komu .tu chodzi tylko o działkę w bardzo dobrej lokalizacji??????????

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama