Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Czwarty przetarg, co czeka opuszczony budynek przedszkola w Lipowcu?


Gmina Szczytno przygotowuje właśnie czwarty przetarg na zbycie budynku po byłym przedszkolu w Lipowcu. Obiekt stoi pusty od 4 lat. Niszczeje. Początkowo jego wartości wyceniono na 450 tys. zł. Dziś to już 240 tys. zł, a może być jeszcze mniej.- Jeśli nie znajdzie się kupiec na ten obiekt, to nie wykluczamy kolejnej obniżki – mówi wprost wójt Sławomir Wojciechowski. - Rozważaliśmy wykorzystanie tego budynku na cele w wioski, czy gminy, ale nie ma to sensu, bo Lipowiec ma nowe, piękne obiekty – dodaje.

 

Obiekt stoi w centrum wsi, niemal naprzeciwko miejscowego kościoła.

 

- Były jakieś zapytania, nawet ktoś oglądał ten budynek, ale finalnie do przetargu nikt nie stanął – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Skorygowaliśmy cenę i zobaczymy, jak będzie tym razem – dodaje.


Reklama

 

Budynek jest pusty od września 2021 roku, gdy miejscowe przedszkole zostało przeniesione do zaadaptowanych pomieszczeń szkoły w Lipowcu. Przedszkole w budynku działało od lat 70. ubiegłego wieku. Wcześniej znajdował się tam posterunek milicji.

 

A co dalej z budynkiem po byłej szkole w Gawrzyjałkch? Za chwilę miną trzy lata od likwidacji placówki.

- Mamy plany względem tego obiektu, ale na razie nie chcę zdradzać szczegółów, najpierw skonsultuję pomysł z mieszkańcami – ucina rozmowę wójt Sławomir Wojciechowski. - Za chwilę ruszy przetarg na remont pokrycia dachowego na tym budynku. Szacujemy że będzie to koszt 350-400 tys. zł. Dostaliśmy środki na to zadanie – dodaje.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama