Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Czujne oko kamer powstrzyma wandalizm


Mamy złą wiadomość dla przestępców i chuliganów z Dźwierzut. Właśnie zaczął działać tam system monitoringu. Stolicę gminy obserwuje aż 19 kamer. Inwestycja kosztowała120 tys. zł.Monitoring to odpowiedź samorządowców na liczne akty wandalizmu, do których dochodziło na terenie Dźwierzut. Jakiś czas temu ktoś zdemolował między innymi nowy park. Wówczas wójt gminy Marianna Szydlik wyznaczyła nawet finansową nagrodę, aby ustalić sprawcę bądź sprawców zniszczeń.

 

- Aby w przyszłości uniknąć takich rzeczy postanowiliśmy zainstalować w naszej gminie system monitoringu – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Montaż kamer już się zakończył, działają, ale czekamy jeszcze na techniczne odbiory.

 


Reklama

W Dźwierzutach 24 godziny na dobę teren będzie „obserwowało” 19 kamer wysokiej jakości. Obraz będzie się nagrywał na serwerach znajdujących się w budynku Urzędu Gminy i będzie tam przechowywany około 2 tygodni. Po tym czasie będzie automatycznie kasowany.

 

- Obraz będzie dostępny wyłącznie dla odpowiednich służb, w przypadku, gdy w Dźwierzutach dojdzie do jakiegoś wykroczenia, przestępstwa, czy innego ważnego zdarzenia – mówi sekretarz Trusewicz.

 

Kamery pojawiły się w centrum, w parku dolnym i górnym, na skrzyżowaniach, przystankach autobusowych i przy szkołach. Ich dokładnej lokalizacji samorządowcy nie chcą jednak zdradzać.

Reklama

 

Z inwestycji gminy zadowoleni są policjanci. - To doskonałe narzędzie prewencyjne – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Już sama świadomość tego, że są kamery w wielu przypadkach „hamuje” złe działania. A w przypadku zaistnienia jakiejś sytuacji z pomocą nagrania łatwiej jest dotrzeć do sprawcy – dodaje.Komentarze do artykułu

Iw

Super ... może warto tez w oświetlenie zainwestować .... bo u mnie ciemno jak w d.... lampka solarna nie daje rady...:

mieszkaniec a może mieszkanka

synek \"szanownej\" pani wójt też w późnych godzinach włóczy się po wiosce, czyżby nowa kontrola rodzicielska, a można było te pieniądze przeznaczyć na coś sensowniejszego

Półżartem

To teraz za brak maseczki 1000 zł mandatu i inwestycja szybko się zwróci.

Operator kamery

To ile razy lokalny biznesmen do złej dziury wylał szambo, że aż 19 kamer zamontowano?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama