Karma dla zwierząt o wartości ponad 21 tysięcy złotych trafiła właśnie do Schroniska dla Zwierząt „Cztery Łapy” w Szczytnie. To dar od firmy Rossmann.
W skali kraju sieć Rossmann przekazała kosmetyki, chemię czy karmę dla zwierząt na łączną kwotę ponad 5,2 mln złotych. W naszym województwie te dary trafiły do dziewięciu organizacji.
- W kwietniu 2017 r. uruchomiliśmy dla naszych klientów aplikację umożliwiającą wstąpienie do Klubu Rossmann – czytamy w komunikacie firmy. - Zależało nam, by zaproponować coś więcej niż samą aplikację z indywidualną ofertą oraz dodatkowymi rabatami. Dlatego dokonując zakupów nasi klienci jednocześnie wspierali lokalne organizacje pomagające potrzebującym: dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym zwierzętom. W ubiegłym roku wsparliśmy w ten sposób 147 instytucji: domów dziecka, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk produktami o wartości 3,5 miliona złotych.

W tym roku firma Rossmann obchodzi 25tą rocznicę swojej działalności w Polsce - czytamy dalej w komunikacie prasowym. - Chcemy ją uczcić w szczególny sposób. W ramach II edycji akcji „Pomagamy jak umiemy” przekażemy produkty o wartości 5 mln zł aż 222 instytucjom w całej Polsce! Aplikacja podczas trwania akcji - od 1 stycznia do 31 października 2018r. - także w tym roku działała jak „skarbonka”. Ponownie poprosiliśmy naszych pracowników w drogeriach, by to oni wskazali organizacje charytatywne ze swojego miasta czy regionu, bo to oni najlepiej wiedzą, kto w ich sąsiedztwie potrzebuje pomocy. Następnie na stronie www.rossmann.pl/pomagamy odbyło się głosowanie i to nasi klienci ostatecznie wybrali, kogo w tym roku wspieraliśmy.
W regionie warmińsko-mazurskim wsparcie otrzyma od nas dziewięć organizacji. Są wśród nich Fundacja na rzecz Dzieci z Chorobami i Wadami Serca „Serduszko” w Olsztynie, znane stowarzyszenia, takie jak „Szansa” w Giżycku, „Przyszłość dla dzieci” z Olsztyna czy Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi oraz schroniska i fundacje dla zwierząt w Szczytnie i Pieckach. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników wspólnie zebraliśmy dla warmińsko-mazurskich organizacji niemal 173 tys. zł.
Wykaz organizacji działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:
Fundacja na rzecz Dzieci z Chorobami i Wadami Serca „Serduszko”,
Olsztyn, ul. Żołnierska 18 A
29 954,12 zł
Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „Szansa”, Giżycko, ul. Białostocka 3
18 023,09 zł
Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Gołdap, ul. Wojska Polskiego 18
22 567,22 zł
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, Olsztyn, ul. Tracka 5
12 625,49 zł
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ „Animals”
Oddział Schroniska, Tczew, ul. Malinowska
17 830,20 zł
Schronisko dla Zwierząt, Olsztyn, ul. Turystyczna 2
20 059,31 zł
Giżyckie Stowarzyszenie Brat Kot, Giżycko, ul. Kazimierza Wielkiego 10/46
15 708,15 zł
Schronisko dla Zwierząt Cztery Łapy, Szczytno, ul. Łomżyńska 6
21 482,59 zł
Fundacja „Zwierzęta Eulalii”, Piecki, Zyzdrojowa Wola 6
14 611,77 zł
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33