Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Czołowe zderzenie na drodze krajowej: Trzy osoby ranne w wypadku w okolicach Lipniaka (zdjęcia)


Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę, 3 maja w okolicach wsi Lipniak (gmina Rozogi). Czołowo zderzyły się tam opel meriva oraz infiniti. Trzy osoby zostały ranne. Trafiły do szpitali w Olsztynie i Ostrołęce.Gdy na miejsce dotarły pierwsze służby uczestnicy kraksy byli poza pojazdami.

 

- Auta leżały po przeciwległych stronach jezdni w rowach – mówi kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie. - Droga była całkowicie zablokowana przez uszkodzone elementy samochodów – dodaje.

 

Na miejscu wypadku pierwsi byli druhowie z OSP Rozogi i to oni udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Potem przejęli ich medycy z pogotowia ratunkowego. Na miejscu pojawiły się dwie karetki ze Szczytna i Myszyńca.


Reklama

 

- Po ocenie stanu pacjentów i ich zaopatrzeniu 45-latek oraz 57-latek zostali przewiezieniu do szpitala w Szczytnie – mówi Grzegorz Achremczyk, szef szczycieńskiego pogotowia ratunkowego. - Z kolei 63-latek karetką z Myszyńca pojechał do szpitala w Ostrołęce – dodaje.

 

 

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.

 

- Doszło do niego na drodze krajowej nr 59 – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Oplem kierował 63-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Za kierownicą infiniti siedział 57-latek. Przewoził on też 45-letniego pasażera. Obaj to mieszkańcy powiatu ostrołęckiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedno z aut zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z prawidłowo jadącym pojazdem. Zabezpieczyliśmy dowody. Analizujemy je – dodaje policjantka.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama