Wtorek, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!


Na takie skandaliczne pytania odpowiadać mieli uczniowie szkół podstawowych w Szczytnie i to już ci, którzy są w 4 klasie, czyli mają zaledwie... 10 lat! Pytań było więcej. Z naszych informacji wynika, że w „dwójce” przebadano tak klasę szóstą i siódmą. W podstawowej „szóstce” rozpoczęto badania, a potem je przerwano. Dzięki czujności dyrekcji do badań nie doszło w Szkole Podstawowej nr 3.


 • Data:

Czego obawiasz się najbardziej przy uprawieniu seksu? Co mogłoby cię skłonić do współżycia? Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą? Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne? - między innymi na takie pytania mieli odpowiadać uczniowie szkół podstawowych ze Szczytna, i to już od 4 klasy, czyli zaledwie 10-latkowie.

 

 

ESPAD na zlecenie miasta

 

Polecenie przeprowadzenia ankiety, która zawierała 64 pytania przyszło do szkół podstawowych z Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

 

Robert Dobroński, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Szczytnie.

 

 

- Ankietę na nasze zlecenie przygotowała firma z Krakowa – potwierdza Robert Dobroński, naczelnik wydziału oświaty. - Miała ona zdiagnozować problemy społeczne w szkołach, a potem porównać z krajowymi badaniami ESPAD.

 

ESPAD to Europejski Program Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków. Jest realizowany od 1995 roku, a badania są przeprowadzane co cztery lata w zmieniającej się liczbie krajów europejskich. Celem ESPAD jest monitorowanie używania substancji psychoaktywnych przez młodzież szkolną, a ostatnio także zachowań ryzykownych z obszarów nowych technologii oraz gier hazardowych.

 

 

Obrzydliwe pytania

 

Jakim cudem znalazły się tam pytania związane z seksem? Na to nikt z urzędu nie był w stanie nam odpowiedzieć. Dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy, rodzice są z szokowani.

 

- Gdy mój syn wrócił do domu i mi o tym opowiedział nie wierzyłam w to co słyszę – opowiada nam mama chłopca z klasy szóstej w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczytnie. - Jak można pytać 11-latka, czego boi się przy uprawianiu seksu, czy co skłoniłoby go, aby odbył stosunek. Obrzydliwe i skandaliczne. Nie wiem, kto za to odpowiada, czy szkoła, czy jakiś urzędnik, ale nie zostawię tego tak.

 

 

Przebadali dzieci w „dwójce” i „szóstce”

 

Z informacji, które udało się ustalić „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że ankieta trafiła do szkół już w czerwcu. Nie przeprowadzono jej wówczas z powodu strajków. Zaczęto ją realizować dopiero teraz. Do każdej ze szkół trafiło kilkaset kodów, które miały być użyte przy jej wypełnianiu, co sugeruje, że w każdej placówce miano przebadać po kilkuset uczniów. Ankieta była internetowa, czyli można było ją wypełnić wyłącznie siedząc przy komputerze. Najwięcej dzieci przebadano w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczytnie.


Reklama

 

 

Katarzyna Ulatowska,  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie.

 

 

- Ostatecznie ankieta została wstrzymana – mówi nam Katarzyna Ulatowska, dyrektor placówki, ale przyznaje, że przebadano nią jedną z klas siódmych i część klasy szóstej. - Gdy nauczycielka zorientowała się jakie pytania zawiera, to najpierw próbowała delikatnie wytłumaczyć tematykę uczniom. Potem poinformowała mnie, zaczęliśmy dzwonić do innych szkół. W końcu przyszła informacja z urzędu, aby przestać ją wykonywać. Pytania przeglądałyśmy wcześniej, i nie będę ukrywała, że nas zaniepokoiła ich treść. Ale polecenie jej wykonania przyszło z Urzędu Miejskiego. Jesteśmy młodymi dyrektorkami i chciałyśmy je uczciwie wykonać.

 

 

Firma nie chce komentować

 

Ankietę przygotowało Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier”, która ma swoją siedzibę w Krakowie. Miasto zapłaciło za przeprowadzenie analizy 4 tys. 900 zł. Przedstawicielka firmy Katarzyna Lasko nie chciała w rozmowie z naszym dziennikarzem komentować sprawy i wytłumaczyć, co miały diagnozować pytania dotyczące seksu. - Nie będę teraz tego komentowała, a po konsultacji z szefostwem ustosunkujemy się do tego nieco później – stwierdziła jedynie i zakończyła rozmowę.

 

Jak mówią nam nauczyciele ankietę zaczęli realizować, bo w mailu, który otrzymały szkoły była informacja, że ankieta jest sprawdzona i zaakceptowana przez Urząd Miejski w Szczytnie oraz że ankieta jest dostosowana do wieku uczniów. W mailu podobno był też zapis, z którego wynikało, aby nie dawać linków dzieciom, aby nie mogły ankiety wypełnić w domu.

 

 

Oburzenie nauczycieli

 

W Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie również przebadano część uczniów.

 

- Wiem, że pochylaliśmy się nad tą ankietą, ale przyznam, że nie wiem na jakim etapie się zakończyła – mówi Ewa Bakalarska, wicedyrektor placówki. - Nasi nauczyciele byli zbulwersowani po przeczytaniu pytań i mieli wątpliwości, co do zasadności jej przeprowadzenia.

 

Przed ankietą uchroniła się jedynie podstawowa „trójka”.

 

 

Reklama

Grażyna Wrona-Janowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie.

 

 

- Mieliśmy trochę szczęścia – przyznaje Grażyna Wrona-Janowska. - Tego dnia nie było akurat pani pedagog, która miała się tym zająć. Ale gdy zorientowałam się, jakie pytania zawiera ta ankieta, odmówiłam jej realizacji. Powiadomiłam oczywiście też o tym Urząd Miejski.

 

Gdy nauczyciele zaczęli protestować Robert Dobroński, naczelnik wydziału oświaty wstrzymał realizację badania.

 

- Gdy otrzymałem informację o tych pytaniach od pani pedagog z jednej ze szkół natychmiast wstrzymałem tą ankietę – mówi naczelnik Dobroński. - Ja też uznałem, że te pytania nie powinny paść w stosunku do uczniów szkół podstawowych.

 

Testy na dzieciach?

 

Pytania to jedno, ale mnie zdenerwował też zestaw gotowych odpowiedzi, z których uczeń miał wskazać jedną. Na przykład, przy pytaniu: „Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne?” jedna z odpowiedzi brzmiała, że wiek nie ma znaczenia – mówi oburzona matka 11-latki.

 

- Skandaliczne i niepoważne. Takie rzeczy powinny być najpierw skonsultowane z rodzicami, a nie eksperymentuje się na uczniach, moim dziecku, jak na króliku, czy myszce laboratoryjnej. Na pewno tego tak nie zostawię. Było to obrzydliwe.

 

Co miała zbadać ta ankieta?

 

Według psychologów, z którymi rozmawialiśmy, ankieta od samego początku była źle przygotowana. Miała zdecydowanie zbyt dużo pytań. Było ich aż 64. Pytania o seks nie miały z kolei charakteru diagnozującego. Podstawowe pytanie, co miały zdiagnozować? Ankieta nie powinna naruszać dobra dziecka nie stanowić dla niego traumy, czy powodować urazów psychicznych. Powinna być też dostosowana do wieku odbiorcy. Ankieta, którą realizowano w szczycieńskich szkołach raczej nie spełniała tych kryteriów. Powinna diagnozować mowę nienawiści, zachowania hejterowskie, stalkingowe, inicjację alkoholową, narkotykową...Komentarze do artykułu

miłka

PS. Natomiast PP. Dyrektorkom, które weszly / chcialy wejsc w te ankiete sie nie dziwie. Przyszlo cos z UM - to rozkaz. A rozkaz - jak sie potocznie mowi - to nie gazeta.... (a wiadomo do czego mozna jej uzyc). Przy tej papierologii w urzedach, szkolach, trzeba to robic co kaza. Dyrekcje tez sa rozliczana z tego i tamtego. Wiec nie zawsze ze zdziwiewniem czy szokiem w parze idzie decyzja na \"nie\" - nieraz jest decyzja wbrew sobie, bo sie ufa tym,co sa wyzej. A UM powienin wrcocic do SP i nauczyc sie czytac ze zrozumieniem (np. ankiety). Niewykluczone tez,ze UM \"na zlosc Jarkowi\" i Kosciolowi postanowil te ankiete swiadomie zrobic. Bo czemu by nie,moze bedzie ciekawie? A moralnym Pisiorem wstyd byc...

miłka

Do Smieszka, ktory sie upiera i upiera. Panie Smieszek! Dzieci nie chca rodzic dzieci, ani ich plodzic, ale sa ciekawe swych cial, Wlasnych i w ramach swojej plci i wzajemnie. I tak jest od zlobka,co nie znaczy,ze zaraz mysla o seksie!!! Poza tym chlopcy chca rozladowac napiecie w okresie dorastania, a moze tez sprawdzic to, o czym zewszad slysza, a dziewczynki TYLKO i AŻ chca miec chlopca i moc sie nim pochwalic przed kolezankami, isc z nim do kina, polazic po parku,itd i to BEZ podtekstow, Trzymanie sie za rece, no,moze buziak - to szczyt \"seksu\". Dla wiekszosci na pewno. Bylam nastolatka, to wiem. Majac nascie lat nie laczylam rozmowy, kontaktu z mezczyzna - ani z ojcem, ani kolegami z tym,co w majtkach! Wprost przeciwnie! Czulam wstyd. Nawet podczas niewinnych zabaw mozna bylo nas zawstydzic wolajac: majtki ci widac! (a czesto bylo widac np. podczas wiszenia na trzepaku) i na to sie reagowalo szybkim poprawieniem garderoby i slownie. Majac nascie lat chcialam sie popisac, bawic, zartowac, zwrocic na siebie uwage kolegow, by mnie lubili, podziwiali, moze sie zakochali i zeby ktorys ze mna chcial \"chodzic\" czyli byl moim chlopcem. Ale nie po to,by isc do lozka i zrobic to,co bylo tylko dla doroslych! I nie,nie jestem dinozaurem,choc do emerytury juz niedaleczko. Za to zgadzam sie z p. Natalia, ktora zajrzala na strone tej podejrzanej firmy i nazywa ankiete sondą sieci pedofilskiej pod kątem ofiar wsrod naszych dzieciakow. To jest calkiem mozliwe, LGBT itp. szaleja jak Szatan u konca czasow. A p. Dobronski sie nie nadaje na swoje stanowisko. Osobiscie tez doswiadczylam jego niezyczliwosci i niekomptenencji, co potwierdzil kiedys wypowiadajac sie w Lecie z Radiem,gdy nie mial nic ciekawego do powiedzenia o Szczytnie,co zadziwilo redaktorke z Warszawy. Mnie tez,bo przeciez reprezentowal burmistrza,a to zobowiazuje...

Śmieszek

No - to cześć Stanczyk! Widzę, że nie jestem sam. Ale kwiat dulszczyzny - jak rosiczka - musi pożreć i burmistrza i naczelnika. Naczelnika nie bronię - bo powinien zbadać to pole minowe w małym miasteczku. Ale sam fakt - że ludzie nie chcą przyjąć do wiadomości, że ich dzieci mogą na różne tematy wiedzieć więcej, niż się im wydaje - to po prostu kompromitacja. Rodziców, którzy nie mają czasu z dzieckiem porozmawiać. I nauczycieli, którzy wolą schować głowę w piasek. A życie każdego z nas może doświadczyć w sposób zupełnie nieoczekiwany.

Stanczyk

Jednobrzmiące,potępiające odpowiedzialnych za ankietę pytania świadczą, że moderator nie tylko nie jest bezstronny ale najzwyczajniej, jak ci tutaj wszyscy \"oburzeni komentatorzy\", tchórzliwie boi się tematu a szczególnie potencjalnych dziecięcych odpowiedzi które mogą wprowadzić w \"niepotrzebne\" zakłopotanie rozleniwione w swoim ciemnogrodzie, w swojej nieogarniętej głupocie towarzystwo .

Śmieszek

SZLOMO - ty się tak nie gorączkuj! Bo cię mogą namierzyć misiaki! A ponieważ mowa o trollach LGBT - to kto jest odpowiedzialny za demoralizację dzieci, które zachodzą w ciążę w wieku 11, 12, 13 lat? Tylko pytam.

Graz

Jestem pedagogiem i moje oburzenie sięga zenitu. Tłumaczenie Pani Ulatowskiego tak żenujące, tak infantylne, że wstyd mi, iż taka osoba pełni funkcję dyrektora szkoły. Taka funkcja to nie posada, która pozwoli na realizację swoich ambicji. To stanowisko wymagające m.in. poczucia odpowiedzialności, rzetelności, umiejętności właściwego reagowania w różnych, czasem najmniej oczekiwanych sytuacjach!!! Przytomność umysłu zachowała tylko dyrektor SP 3. O naczelniku Dobrońskim: wstyd, ignorancja, brak kompetencji

Stanczyk

To nie pytania są skandalem. To większość tutejszych komentarzy pastwiących się nad tymi co dopuścili by zostały postawione dzieciom jest kompromitującym nasze społeczeństwo skandalem. Pytania nieomal nigdy nie maja w sobie nic złego. To co jest złe to ta typowa dla prymitywnego prostactwa obawa przed niespodziewana odpowiedzią

Szlomo

Robert Dobroński w Szczytnie będą wiedzieli jak problem rozwiązać z tym naczelnikiem

Szlomo

I wy nie wiecie co zrobić z takim burmistrzyną. Szczytno jak pamiętam z Krzyżaków ma tradycje i zaplecze odpowiednie dla antychrysta.

mieszkaniec

Brawo! W pełni popieram!

Kiedy dymisja

Panie burmistrzu, głosowałem na pana w ostatnich wyborach. Jednak jeśli pan nie wywali Dobrońskiego na zbity pysk to już więcej na pana nie zagłosuję. Czy urząd musi być pełen miernot i nieudaczników? Miał pan to zmienić!

Kasa

Z takich bardziej przyziemnych spraw to czy Mańkowski i Dobroński już wyłożyli kasę ze swojej kieszeni? Bo chyba to nie miasto zapłaci za ten syf? Jeśli tak to panowie Krzysztof M. i Robert D. powinni zostać wyprowadzeni z urzędu w kajdankach za niegospodarność. Ciekawe ile jeszcze takich bubli kupili za pieniądze podatnika. Powinna to sprawdzić prokuratura albo RIO...

Kasa

No dobra, a z takich bardziej przyziemnych spraw to kto odda kasę za tą ankietę? Bo nie wyobrażam sobie żeby za to zapłaciła kasa miejska? A jeśli tak to Krzysztof M. i Robert D. powinni zostać wyprowadzeni z urzędu w kajdankach za niegospodarność. Ciekawe ile takich zamówili urzędnicy i zapłaciliśmy za to my, jako podatnicy? Może jakiś audyt albo kontrola z RIO by się przydała?

Arek

Szkoła wymaga podpisu rodziców o byle pierd***, a tu proszę. Nit nie miał nawet zamiaru pytać o zgodę. Dla mnie to skandal, że urzędnikowi nie chciało się zapoznać z ankietą, ewidentnie głowa tego pana powinna polecić. Ale pewnie wszystko rozejdzie się po kościach.

Znajomy

Przecież Dobroński to stary koryciarz, on w życiu nie zrezygnuje z funkcji naczelnika. A jak Mańkowski go będzie chciał zwolnić to na kolanach go będzie błagał i po rękach całował. Już dawno powinni Robercika z urzędu pogonić. A Mańkowski powinien to zrobić na początku kadencji. Nie wywalił go to niech teraz razem piją to piwo którego nawarzył Dobroński.

Brodacz

A ja mam nadzieję że wszyscy odpowiedzialni za to czyli delikatni ujmując bydło moralne staną przed sondę po utracie stanowisk.Dość tego podchodzenia dzieci w szkołach.Czy wy myślicie że oni nie wiedzą co czynią ,wiedzą i robią to z wyrachowaniem.A do trolli L G B T i innych bydlaków naród was osądzi prędzej czy pózniej ,bo żaden normalny człowiek nie zostawi demoralizowania swoich dzieci bez odezwy.Pora by zajęła się wami prokuratura i to jak najszybciej bydlaki.

Śmieszek

Do BKS STAL - a wiesz, że to jest karalne? A wiesz, że wg danych GUS w 2018 r. w Polsce matki w wieku do 14 lat urodziły 39- cioro dzieciaczków? A matki w wieku 15 lat - 159? Można się oszukiwać - ale jeżeli matką zostaje 14-letnia dziewczynka - to kiedy zachodzi w ciążę? Za pierwszym razem, czy za którymś z kolei? Nastolatka może współżyć od 15 roku życia - ale do ginekologa musi chodzić z rodzicem do 18 roku życia. Gdzieś kiedyś ta inicjacja seksualna następuje. Rodzice i szkoła powinni mieć wiedzę, możliwości i narzędzia do edukacji dzieciaków, które więcej wiedzą z internetu, niż się wszystkim wydaje. Dość \"dulszczyzny\" Co nie zmienia sytuacji, że UM, gdyby się bliżej tej ankiecie przyjrzał, to - znając lokalne środowisko - nie wypuściłby jej do szkół.

BKS STAL

Więcej nie poślę dziecka do \"szkoły\" dopóki wszyscy winni MOLESTOWANIA dzieci nie wylądują w więzieniu - z panem burmistrzem na czele!!!

Śmieszek

A JA SIĘ BĘDĘ UPIERAŁ (żeby już się tak nie powtarzać dosłownie): To dlaczego rodzą dzieci - dzieci w wieku lat 12, 13, czy 14 (w Polsce 2009, 2016, 2019, a o ilu nie wiemy)? Może jednak nie dawać się oszukiwać? Jeżeli w tym wieku następuje monitoruje się stalking, narkotyki, alkohol - to może i w kwestii seksu zasadne jest takie pytanie? Ale czy do tego jest przygotowana obecna szkoła? Lekcja religii to za mało. Ankieta może bulwersować, ale przynajmniej rodziców i nauczycieli zmusi do myślenia i rozmów z młodszą i starszą młodzieżą na tzw. trudne tematy. A co do p. Dobrońskiego... sam wpakował się na minę, ale dzięki niemu zaczęło się mówić o tym, co dzieje się w szkołach!

rodzic

Panie Burmistrzu Mańkowski! Wywołujemy Pana do tablicy! Internet wrze, rodzice i mieszkańcy wyrazili swoją opinię i oburzenie. Pora chyba, by Pan skomentował to, co się wydarzyło.

mieszkaniec

Pan Dobroński kandydatem do statuetki Juranda- nikt dawno tak nie wypromował miasta, jak on. Piszą o nas wszystkie portale w kraju, zaraz pewnie telewizja też przyjedzie. Gratulacje!

rodzic

co tu się dzieje, do dymisji i założyć sprawę do prokuratury i na Policję z art o deprawacje dzieci, zwolnić tego oszołoma i dyrektora szkoły za brak odpowiedzialności NATYCHMIAST!!!

rodzic

Pani dyrektor Ulatowskiej gratuluję dobrego samopoczucia. \"Młoda\" dyrektorka pięć lat przed emeryturą!? A jeśli chodzi o nie o metrykę, tylko staż dyrektorski, to chyba po latach pełnienia funkcji wicedyrektora w SP 6 jakieś doświadczenie Pani ma. Więc co? Posadka już jest, to teraz trzeba się na niej utrzymać za wszelką cenę, cenę naszych dzieci? Rozkazy z góry ważniejsze niż ich dobro. Mam nadzieję, że sprawa trafi do rzecznika odpowiedzialności dyscyplinarnej, bo w oświacie nie ma miejsca dla takich ludzi!

Zyga

Coś mi się wydaje, że panie \"młode dyrektorki\" jeszcze nie dorosły do bycia dyrektorkami. Niestety, ale bycie dyrektorem niesie ze sobą pewną odpowiedzialność i jeśli, niezależnie z jakiego powodu, nie potrafi się jej sprostać, to nie powinno się brać za tę robotę. Może są dobrymi fachowcami jako nauczycielki, ale dyrektor to profesja sama w sobie i tak jak dobry lekarz nie musi być dobrym dyrektorem szpitala, a dobra szwaczka nie musi być dobrym dyrektorem szwalni, dobry handlowiec dobrym dyrektorem handlowym, tak i nie każdy dobry nauczyciel musi być dobrym dyrektorem szkoły.

Następny

Do Tomasz - wcale nie uważam że domaganie sie przez społeczeńswto dymisji podleglego urzędnika świadczy o tym ze jest się trollem pisowskim. Jest cała rzesza ludzi którzy potrafia trzeźwo mysleć nie popierajac żadnej z opcji. Proszę nie dzielić innych na pisiorów i lemnigów. I jedni i drudzy mają swoje za uszami. Zwlaszcza lemingi, z ktorymi chyba Pan sympatyzuje mówią tak wiele o zaniechaniu mowy nienawisci, więc Pan rowniez ma ku temu okazję. Nie trzeba należeć do żadnej partii lub ją popierać aby mieć zdrowy rozsądek. Wobec pana Dobrońskiego powinny być wyciągniete konsekwencje adekwatne do jego zaniechania, i stanowiska jakie zajmuje. Wprowadźmy wreszcie jakies standardy w tym mieście. Pozdrawiam Pana, i życzę więcej obiektywizmu.

Anka

Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.

Marek R.

Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.

Natalia

Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow

Tomasz

Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.

Krajan

A komisja rady, która się zajmuje oświatą - miała z tym do czynienia - czy jak zwykle nic ja nie obchodzi?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • OSP Szczytno ze wsparciem z Warszawy. Orlenowski grant trafił do naszych druhów (zdjęcia)
  No proszę, jak to się przed wyborami rozdaje kiełbasę wyborczą!!!

  dziadek


  2023-09-26 08:54:21
 • O wojowaniu mieczem – felieton Jerzego Niemczuka
  dedykuję autorowi tekst z jego felietonu - \"Kiedy jednak rozum śpi, budzi się głupota\". I jeszcze powiedzenie, że jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera.

  uglybert


  2023-09-25 19:01:24
 • List otwarty radnej Beaty Boczar w sprawie przedszkola „Pod Topolą”
  Burmistrz ma prawo bronić swojego stanowiska ale to spod jego \"pióra\" powinny wyjść wyjaśnienia a nie radnej Boczar. Kobieto, już nie po raz pierwszy ośmieszyłaś się. Jakie uznanie i podziękowania??? Gospodarność to obowiązek włodarza a nie łaska z jego strony, za którą mieszkańcy powinni kłaniać się w pas burmistrzowi. Poza tym wiele dziwnych pomysłów p. Mańkowskiego nie ma nic wspólnego z zaradnością i oszczędnością. Czasem lepiej jest milczeć i sprawiać wrażenie niezbyt rozgarniętego niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  mars


  2023-09-25 14:08:05
 • List otwarty radnej Beaty Boczar w sprawie przedszkola „Pod Topolą”
  Radna Boczar w czasie pełnienia swojej funkcji przez parę kadencji nie zrobiła nic dla miasta i jego mieszkańców. Próbuje \"zabłysnąć\" jako obrończyni burmistrza. Może jeszcze potrafiła upominać się o nienależne pieniądze za czas strajku nauczycieli. Ktoś taki kandyduje do parlamentu??? Gratuluję dobrego samopoczucia i totalnego braku samokrytycyzmu.

  grant


  2023-09-25 13:41:20
 • Siedem nowych leżaków na plaży. Nowy akcent rekreacji w Szczytnie (zdjęcia)
  Super temat na jesień i zimę!

  Rafał K


  2023-09-24 23:45:27
 • List otwarty radnej Beaty Boczar w sprawie przedszkola „Pod Topolą”
  Konkretne wyjasnienia i nareszcie poparcie dzialan Burmistrza. Oraz wskazanie bolaczki naszego miasta - bicia piany i krytyki wszystkiego i zawsze.

  ika


  2023-09-24 15:19:10
 • Samosąd a prawo. Tło brutalnego pobicia w Jedwabnie przeraża
  Jeśli masz porachunki z jakimś JEDNYM człowiekiem, to walcz JEDEN NA JEDNEGO. A nie KILKU!!! A co im zawiniło mienie? Tych trzech osobników znieważyło polski honor!!! Powinni ponieść karę i naprawić szkody majątkowe. I na drugi załatwiać porachunki honorowo!!!

  Honor! Polecam Kodeks Boziewicza.


  2023-09-24 15:05:22
 • List otwarty radnej Beaty Boczar w sprawie przedszkola „Pod Topolą”
  \"ble, ble, ble\" całkowicie oddaje Twoje podejście to wyżej wymienionego zagadnienia. Wydaje mi się, że mylisz pojęcia i nie do końca wiesz o czym piszesz. Pani Radnej nie znam ale uważam, że to co przeczytałem jest spójne logicznie, a wyartykułowane korzyści przemawiają na korzyść Burmistrza (żebyśmy się dobrze zrozumieli: mam wyrobione zdanie na temat \"Krzysia\" ale w tym przypadku uważam, że postąpił słusznie).

  Autochton


  2023-09-24 14:37:22
 • List otwarty radnej Beaty Boczar w sprawie przedszkola „Pod Topolą”
  Bardzo dobra decyzja. Brawo dla Burmistrza. Warto dodać, że Pani dyrektor nie została z niczym. Już od dawna ma prawa emerytalne. Tu wszystko wyszło na plus.

  Nauczyciel


  2023-09-24 12:23:41
 • List otwarty radnej Beaty Boczar w sprawie przedszkola „Pod Topolą”
  \"opłata ta wynosiła razem z wyżywieniem około 530 zł. Teraz rodzice zapłacą około 380 zł wraz z wyżywieniem. \" Kłamstwo i to podwójne. Opłata wynosiła maksymalnie 450 zł, a średnio ok. 400 zł. Teraz wynosi mniej więcej tyle samo, a jeśli dziecko przebywa w przedszkolu dłużej, to opłata jest znacznie wyższa.

  Ojciec dwójki dzieci z przedszkola Pod Topolą


  2023-09-24 11:45:18

Reklama