Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Czas na zmiany... sposobem Igora Chmielińskiego


Do wyborów parlamentarnych zostały zaledwie kilka dni. Swoją kampanię pod hasłem „Czas na zmiany!”, aktywnie prowadzi Igor Chmieliński, znany, lokalny przedsiębiorca, który zdecydował się ubiegać o mandat posła. Kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej, z miejsca numer 12, zawodowo współprowadzi rodzinne przedsiębiorstwa: Lac-Met oraz Novum, które działają na rynku od około 30 lat12 miejsce na liście odpowiada 12 postulatom, na których swoją kampanię opiera Chmieliński. Skupiają się one między innymi na wsparciu kobiet, seniorów oraz przedsiębiorców, ale nie tylko. Jak sam przyznaje, 2023 rok to najwyższy czas, aby podjąć walkę z problemem środowiskowym, jakim jest postępujący kryzys klimatyczny.

 

- Należy opracować szczegółowy plan transformacji energetycznej dla Polski, odblokować przepisy dotyczące inwestycji w energię wiatrową, ale również zwiększyć nakłady na edukację proekologiczną, która pomoże w walce o czyste powietrze i zniwelowanie problemu ze smogiem - podsumowuje swój program środowiskowy przedsiębiorca.

 

 

Chmieliński w swojej kampanii przypomina, że zanieczyszczone powietrze spowodowane między innymi nielegalnymi składowiskami odpadów to poważny problem wielu gmin. Budżet lokalnych administracji bardzo się zmniejszył po wprowadzeniu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości programu „Polski Ład”.

 

- Brak środków w gminnej kasie często uniemożliwia wywóz nielegalnych śmieci znajdujących się na jej terenie, co jeszcze bardziej pogłębia ekologiczny problem - dodaje. Rozwiązanie proponowane przez kandydata z listy Koalicji Obywatelskiej to wprowadzenie całkowitego zakazu importu surowców wtórnych do Polski oraz odpowiedzialne dofinansowania firm, które zajmują się przetwarzaniem odpadów.

 

Przedsiębiorca w swoich postulatach zwraca uwagę również na rolników, przypominając o nierównej walce, jaką prowadzą z ogromnymi koncernami skupującymi towary za bezcen, na granicy ich opłacalności. Jego postulaty dotyczące tej grupy zawodowej, opierają się między innymi na konieczności utworzenia funduszy stabilizacyjnych, wsparcia w obniżeniu kosztów prowadzenia gospodarstw rolnych poprzez dofinansowania w np. pompy ciepła, biogazownie czy farmy fotowoltaiczne oraz uruchomienie specjalnych programów wspierających efektywne tworzenie systemów zatrzymujących wodę w glebie, co dodatkowo pozwoli walczyć z powracającą regularnie suszą.

 

 

Silnym głosem Igora Chmielińskiego w kampanii są kobiety. Wspólnie mówią stanowcze „nie” obecnej władzy, nie godząc się na bycie sprowadzaną do roli reproduktorek. W przejmującym materiale wideo apelują o natychmiastowe zaprzestanie ingerowania państwa w ich prywatne życie i podejmowane przez nich decyzje, ale także o wsparcie w powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim, poprzez zwiększenie liczby miejsc w publicznych żłobkach i przedszkolach.

 

Na tym jednak postulaty lokalnego przedsiębiorcy dotyczące kobiet oraz ich praw się nie kończą. Apeluje między innymi o pełny dostęp do darmowych badań prenatalnych, wprowadzenie finansowania in vitro z budżetu państwa, realizację polityki antyprzemocowej oraz zmiany w regulacjach dotyczących funduszu alimentacyjnego.

 

 

- Według ostatnich badań, aż 38% matek dzieci w wieku do dwóch lat nie pracuje oraz nie jest na urlopie macierzyńskim. To prawie co druga kobieta! Często nie mają możliwości, aby wrócić do pracy, pomimo ogromnych chęci. Uważam, że należy im w tym pomóc i wesprzeć w ponownej aktywizacji zawodowej - dodaje kandydat na posła.

 

Igor Chmieliński w swojej kampanii wyborczej pochyla się nie tylko nad losem kobiet. Zwraca również uwagę na osoby starsze, w wieku emerytalnym, przypominając o ogromnych nierównościach finansowych i różnicach w wysokości świadczenia emerytalnego, przytaczając jego kwoty z 2022 roku. Obecnie wysokość wypłacanej emerytury jest uwarunkowana przez wcześniej zajmowane stanowiska, które znacząco wpływały na wysokość pensji oraz opłacanych składek.

 

W postulacie dotyczącym seniorów przypomina, że osoby powyżej 65 roku życia, mają takie same potrzeby i takie same rachunki do opłacenia. Wszyscy muszą zrobić zakupy, zapłacić rachunki czy kupić leki. Według raportu z minionego roku przeciętny generał, który w ciągu swojego zawodowego życia dość aktywnie żył na koszt państwa i podatników, mógł liczyć na miesięczny dochód w wysokości 12 211 zł brutto, gdzie średnia emerytura wynosiła 2 903,85 zł. To ponad 9 tysięcy złotych różnicy!

 

Tegoroczna waloryzacja świadczenia jeszcze mocniej pogłębiła tę nierówność. To państwo powinno wspierać osoby starsze, nie tylko tanimi lekami, ale przede wszystkim godną emeryturą.

 

Jak mówi sam Chmieliński: - W moim postulacie nie ma chęci na ujmowanie tym, którzy intensywnie się kształcili, a później mieli trudną i odpowiedzialną pracę, jednakże jest w nim zwykła troska o pozostałych – tych, którzy radzili sobie przez całe życie gorzej, a do tego nawet na stare lata żyją w ubóstwie uszczuplając wydatki na jedzenie czy leki.

 

Chmieliński nie zapomina o problemie wielu polskich rodzin, jakim jest brak tanich mieszkań i kredytów. W jego programie wyborczym możemy znaleźć propozycję udzielania dofinansowań z możliwością rotacji wysokości i czasu spłacania rat, która będzie dopasowana do możliwości kredytobiorcy w trakcie całego okresu kredytowania, ale także dopłaty na wynajem mieszkań dla młodych, lub też wprowadzenie kredytu z oprocentowaniem 0% na zakup pierwszego mieszkania.

 

Przedsiębiorca ze Szczytna zwraca uwagę na ograniczenia, jakie niesie ze sobą program „Kredyt 2%” wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość. Rząd Mateusza Morawieckiego ustanowił między innymi kryterium wiekowe czy limit kwot w już zaciągniętych zadłużeniach bankowych. Ogromnym utrudnieniem dla chcących skorzystać z tego dofinansowania, może być również konieczność opłacenia z góry ubezpieczenia czy prowizji udzielanej przez bank, która nie jest kredytowana, a wymaga posiadania sporych środków na start.

 

Urodzony i wychowany w województwie warmińsko-mazurskim Igor Chmieliński, w swojej kampanii zwraca uwagę na potrzebę szerzenia lokalnego patriotyzmu i konieczność zakończenia podziału między Polakami, którzy wzajemnie dzielą się na „lepszych i gorszych” obywateli.

 

- Należy obudzić, zwłaszcza w młodszym pokoleniu, poczucie bycia odpowiedzialnym za bliższe i dalsze otoczenie. Uświadomić im, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swój region i jego dobrostan, np. przez znajomość lokalnych tradycji, dumę z lokalnych sukcesów, wsparcie lokalnych przedsiębiorców, społeczników, sportowców, czy głębokie angażowanie się w poprawę funkcjonowania całej, lokalnej społeczności. Aby to zrobić, należy zaprzestać finansowania przez państwo ruchów nacjonalistycznych, a w zamian dofinansowywać zajęcia w szkołach w obrębie kompetencji miękkich, takich jak komunikacja, praca zespołowa, asertywność i aktywne słuchanie - podsumowuje Igor Chmieliński.

 

Opłacone przez KKW Koalicja Obywatelska .Niezależni

 

 Komentarze do artykułu

Olek

Panie Igorze, z całym szacunkiem. Jakie pana postulaty? 12 miejsce na liście oznacza, że jest to miejsce bez żadnych szans na mandat. Nawet jeżeli przekona mnie pan do siebie, a ja zagłosuję na pana, to mój głos pójdzie na kogoś innego pewnie jedynkę lub dwójkę z listy. A ten ktoś może mieć całkowicie inne poglądy zwłaszcza, że jest pan w połączonej koalicji. No taką mamy ordynację wyborczą. Przekonują nas, że mamy wpływ na wybory, a tak naprawdę to liderzy partii decydują kto dostanie mandat.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama