Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Ćwiczenie w areszcie śledczym, pozorowana ucieczka osadzonego (zdjęcia)


W poniedziałek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzili ćwiczenia dowódczo-sztabowe wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Zewnętrznego w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie. Ćwiczenia dotyczyły pozorowanej ucieczki osadzonego mężczyzny w Areszcie Śledczym. Nadzorującymi prowadzone ćwiczenia byli Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach oraz Kierownik Oddziału Zewnętrznego w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie mjr Krzysztof Suchecki.


  • Data:

W poniedziałek przed godziną 10:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dowódcy zmiany Oddziału Zewnętrznego w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie dotyczące ucieczki osadzonego.

 

Dowódca zmiany przekazał pełne dane personalne osadzonego wraz z opisem wyglądu oraz ubioru mężczyzny. Z otrzymanych informacji wynikało również, że osadzony po oddaleniu się z aresztu, udał się w kierunku miasta Szczytno.


Reklama

 

Z polecenia szefa szczycieńskiej jednostki Policji insp. Radosława Dracha, wystawiono posterunki blokadowe głównych ciągów komunikacyjnych miasta. Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie ujawnili mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu podczas zgłoszenia.

 

Zbieg został zatrzymany na terenie dworca PKS w Szczytnie. Następnie mundurowi przetransportowali zatrzymanego mężczyznę do Oddziału Zewnętrznego w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie.

Reklama

 

Przeprowadzanie ćwiczeń dowódczo-sztabowych jest jednym z elementów doskonalenia umiejętności funkcjonariuszy Policji.Komentarze do artykułu

On

Do obiektywny: paradoków w tym areszcie jest znacznie więcej aniżeli się wydaje...

obiektywny

Idzie zima , to chyba paradoks z tą ucieczką z aresztu.

Piotrek

Szkoda, że szanowna redakcja nie wspomniała, że w ćwiczeniach brali udział funkcjonariusze z PSP w Szczytnie, a to w przypadku tego rodzaju ćwiczeń jest bardzo istotne.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama