Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Ćwiczenia ROUTE 604. Wojsko przejmuje strategiczną drogę między Wielbarkiem a Nidzicą na dwa tygodnie


Wojsko przejmie na dwa tygodnie strategiczny odcinek drogi pomiędzy Wielbarkiem a Nidzicą. Od poniedziałku, 18 września znaczny odcinek tej drogi jest zamknięty. Utrudnienia potrwają przez dwa tygodnie. To tutaj znajduje się nietypowe, bo „wpisane w drogę publiczną” lotnisko i tu będzie ćwiczyło wojsko.Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie poinformował o całkowitym zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 604 w miejscu Drogowego Odcinka Lotniskowego (tzw. DOL) pomiędzy Nidzicą i Wielbarkiem. Będzie to miało miejsce od 18 września do 3 października. Prosty odcinek drogi o szerokości czterech pasów będzie służył jako lotnisko rezerwowe dla samolotów wojskowych, a w sytuacjach awaryjnych mogą na nim lądować również samoloty cywilne.


Reklama

 

- Utrudnienia mają związek z wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem ROUTE 604, odcinek drogi wojewódzkiej nr 604 o długości ok 3 km pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki (odcinek drogi Nidzica i Wielbark) w województwie warmińsko-mazurskim będzie całkowicie zamknięty dla ruchu – informuje Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Dojazd do miejscowości na odcinku zamkniętej drogi będzie możliwy zarówno od strony Nidzicy, jak i od strony Wielbarka, natomiast przejazd przez obszar pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki nie będzie możliwy.

Reklama

 

Zalecany jest objazd drogą wojewódzką nr 545 Nidzica – Jedwabno i drogą wojewódzką nr 508 Jedwabno – Wielbark.

 

- Ćwiczenia wojskowe są jednym z najważniejszych elementów systemu szkolenia w Wojsku Polskim. Scenariusz ćwiczeń przygotowywany jest tak, aby jak najbardziej przypominał rzeczywistą sytuację. Głównym celem ćwiczeń jest doskonalenie zdolności dowodzenia oraz indywidualnych umiejętności dowódców i żołnierzy – dodają przedstawiciele Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 Komentarze do artykułu

Xxxl

Po co wystawiacie takie artykuły???? Wstawcie jeszcze liczebność jednostek , nazwiska biorących udział i adresy zamieszkania , no bo zagraniczni hakerzy to tępe pały i nic z tym nie zrobią

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama