Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Covid wciąż zbiera żniwo


Koronawirs wciąż jest groźny. W sierpniu zabrał życie 44-letniemu mieszkańcowi Pasymia. Mężczyzna do szpitala trafił ze złamaną nogą. Podczas badań stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Przewieziono go na ortopedię do szpitala w Ostródzie. Nogę zaopatrzono. Potem położono go na oddział zakaźny... Tam, niestety, zmarł.Szczycieński sanepid przez całe wakacje odnotowywał 2-3 covidowe przypadki tygodniowo wśród mieszkańców naszego powiatu. W lipcu służby sanitarne odnotowały też 1 zgon, a w sierpniu 2 spowodowane wirusem. Ostatnio covid19 pokonał 44-latka z Pasymia. Mężczyzna do szpitala trafił ze złamaną nogą.


Reklama

 

- Standardowo wykonany został test. Wyszedł dodatni, dlatego przewieziono go do szpitala w Ostródzie na ortopedię, a po zaopatrzeniu nogi trafiła na oddział zakaźny – mówi Tomasz Liwartowski, dyrektor szczycieńskiego sanepidu. - Mimo usilnych starań medyków mężczyzny nie udało się uratować.

 

Tomasz Liwartowski mówi wprost, że wirus jest wciąż groźny. Na razie w naszym powiecie nie odnotowano wariantu Delta, chociaż w przypadku kilku zakażonych osób wciąz trwają szczegółowe testy.

Reklama

 

- Bez wątpienia pod koniec września czeka nas kolejna fala zachorowań – dodaje. - Szczepienia to jedyna szansa na zminimalizowanie zachorowań, zgonów i łagodniejsze przechodzenie tej choroby. Dlatego gorąco do tego namawiam. Im szybciej to zrobimy tym lepiej, bo maksymalną odporność zdobywa się po kilku tygodniach od zaszczepienia. Warto to zrobić teraz, bo w tej chwili w punktach szczepień nie ma kolejek i można dokonać takiego szczepienia niemal od ręki.

 

Dyrektor Liwartowski przewiduje, że czwarta fala zachorowań może być wielkości 1/3 może 1/4 tej, która nawiedziła nasz powiat podczas ubiegłorocznej fali zachorowań na covid19.Komentarze do artykułu

Jamka lech

Szkółki ci zabrakło jak to widać po tych twoich pseudonaukowych dywagacjach pełnych pustych słów i ne ologizmów językowych. A trzeba było uczyć się

Do Maksa

Tobie powinno się zakazać używania rozumu o ile go jeszcze masz!

Maks

\" W lipcu służby sanitarne odnotowały też 1 zgon, a w sierpniu 2 spowodowane wirusem.\"... w tym samym czasie utopiło się w Polsce osób. kiedy zakaz używania wody?

Marek

Skąd te niby zachorowania, ano sezon grypowy jak co roku na jesień. Jak można przewidzieć w tym roku też przyjdzie ????????????????. W moim przypadku 45 fala, ale nie dam się.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama