Promocja. Turcja i Albania latem, a Kenia zimą – to tegoroczna oferta kierunków czarterowych biura podróży ITAKA i Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.
Gwarancja słonecznej pogody, błękit nieba, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda, bogactwo aromatycznej kuchni i ciepły śródziemnomorski klimat - czyli to co w wakacjach w Turcji i Albanii najlepsze. Dzięki bezpośrednim czarterom z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach, mieszkańcy Szczytna i okolic mogą dotrzeć do tych nadmorskich pereł w mniej niż 3 godziny.
Riwiera turecka – powracający hit
W zeszłym roku wakacje w Turcji z wylotem z warmińsko-mazurskiego lotniska cieszyły się ogromną popularnością i wszystko wskazuje na to, że sukces ten powtórzy się tego lata. Loty do Antalyi są realizowane w każdą środę od 19 czerwca do 2 października br.

Turcja oferuje wyjątkową mieszankę pięknych plaż, bogatej historii i pysznej kuchni. Szerokie, złociste wybrzeża, takie jak te w Antalyi, zapewniają idealne warunki do relaksu nad ciepłym Morzem Śródziemnym.
Turcja to również raj dla miłośników historii i kultury, z licznymi zabytkami, jak starożytne ruiny Teatru Aspendos i imponujące muzeum archeologiczne. Wakacje w Turcji łączą relaks na plaży, aktywny wypoczynek i bogate doświadczenia kulturowe.
Albania – nieodkryta perła Bałkanów
Tirana to nowa propozycja w siatce połączeń lotniska w Szymanach – loty na tej trasie odbywają się w każdy czwartek od 13 czerwca do 5 września br.

Albania, leżąca u brzegów Morza Adriatyckiego i Jońskiego, to urokliwy kraj w południowej Europie. Znana z kryształowo czystych wód i doskonałej pogody, z około 290 słonecznymi dniami w roku, stanowi idealny cel dla tych, którzy pragną spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu. To kraj bogaty w zabytki, takie jak Zamek Skanderbega w Kruji czy Berat, zwany "miastem tysiąca okien".
Ponadto, kuchnia albańska, będąca mieszanką włoskich, greckich i tureckich smaków, oferuje niezapomniane doznania kulinarne.
Egzotyczna Kenia
Mombasa to pierwszy kierunek czarterowy, który będzie dostępny w zimowym rozkładzie lotów Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Połączenie to będzie realizowane od 26 grudnia do połowy marca przyszłego roku.

Położona w Afryce Wschodniej Kenia, to idealne miejsce na egzotyczne wakacje. Rajskie, białe plaże rozciągające się wzdłuż Oceanu Indyjskiego, piękna rafa koralowa i wspaniałe krajobrazy sawanny zachwycą każdego. Miłośnicy natury docenią fantastyczne safari oraz możliwość spotkania oko w oko z „Wielką Piątką” afrykańskich zwierząt.
Blisko i komfortowo
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury dba o komfort swoich pasażerów, oferując liczne udogodnienia. Klienci Itaki mogą skorzystać z promocyjnych cen parkingu na lotnisku – już od 1 zł, a dla rodzin z dziećmi przygotowano specjalne stanowisko odprawy, które skraca czas oczekiwania w kolejce.
Zaplanuj wakacje marzeń
Dzięki lotom czarterowym z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, podróżni z Warmii i Mazur mogą szybko i wygodnie dotrzeć do swojej słonecznej destynacji.

Wakacje z wylotem z warmińsko-mazurskiego lotniska można już rezerwować na stronie internetowej www.itaka.pl oraz w Salonach Firmowych ITAKI, a także w wybranych biurach podróży.

Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33