Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Chore dzieci pojadą do Pisza, Mrągowa, Olsztyna i Biskupca


Oddział dziecięcy szpitala w Szczytnie od lutego przestanie działać. Z kolei porodówka będzie okrojona i będzie przyjmować jedynie przypadki nagłe, ratujące życie. Na ich bazie uruchomione zostaną dodatkowe, 42 łóżka, w ramach szpitala covidowego. To ważna informacja dla pacjentów oraz lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej w naszym powiecie. Szacuje się, że taki stan utrzyma się przez najbliższe dwa miesiące.Decyzją wojewody musieliśmy „zacowidować” dwa kolejne oddziały naszego szpitala – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor placówki. - Jest to działania wyprzedzające, bo według danych za dwa tygodnie ma przez nasz region przetoczyć się największa fala zachorowań i łóżka szpitalne mogą być bardzo potrzebne.

 

Na razie szpital w Szczytnie dysponuje 126 miejscami covidowymi. Zajęcie oddziału dziecięcego i porodówki to kolejne 42 miejsca. Co ciekawe na razie szpital covidowy zajęty jest „jedynie” w 30 procentach.


Reklama

 

- Ale to niestety może zmienić się z dnia na dzień, dlatego te działania są naprawdę potrzebne – dodaje dyrektor Kostrzewa. - Dzieci wymagające hospitalizacji należy kierować do szpitali w Mrągowie, Piszu, Biskupcu i Olsztynie. Utrzymamy w naszym szpitalu zaplecze położniczo- ginekologiczne i noworodkowe dla pilnych porodów lub poronień w toku - dodaje.

Reklama

 

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".Komentarze do artykułu

Olek

Panie kochany, kilka dni temu czytałam raport MZ i wynikało z niego, że ok. 90% hospitalizowanych to niezaszczepieni. Pan twierdzi, że połowa. Czy może Pan podać źródło tej informacji? Może powinny być takie informacje z naszego szpitala, o ile nie jest to tajemnica.

Do mieszkańca

Panie kochany, przestań pisać takie bzdury. Przez takich ludzi twożoł się podziały, a o to tylko chodzi. W szpitalach znajduje się równie tyle osób zaszczepionych co nie zaszczepionych. Przyczyna ? Oczywiście mutacja wirusa no i tak jak widnieje w rozporządzeniu te szczepionki są w fazie testu ! Testu na ludziach !

Ela

Potrzebne miejsca na poligon

Mieszkaniec

Tak nie może być. Odbiera się dzieciom prawo do opieki na miejscu a robi miejsce dla niezaszczepionych, bo głównie tacy trafiają dla szpitala. Ludzie niezaszczepieni powinni ponosić koszty opieki. Wstydźcie się, bo przez was są odbierane miejsca dzieciom

Spoko

Przykro to się czyta a jeszcze gorzej kiedy to okazuje się prawdą ludzi kiedy się ockniecie z tego letargu.

tak z ciekawości

powiem jedno - ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama