Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Choinka, jak z bajki? Tylko u pana Henryka – wybierz już dziś


PROMOCJA. Idealna choinka upiększy każde święta Bożego Narodzenia. Te wyłącznie idealne w swojej plantacji ma Henryk Borkowski ze Świętajna. Uprawą choinek zajmuje się od 2000 roku. Własnoręcznie dba o każde drzewko. - Choinka ma cieszyć oko – mówi. - Dlatego jej wygląd jest tak ważny. Na mojej plantacji znajduje się około 3,5 tysiąca drzewek, każde jak z bajki. Kto nie wierzy, może sprawdzić. Zapraszam. Już dziś można sobie wybrać i zarezerwować drzewko, a odebrać, kiedy będzie wygodnie.Plantacja pana Henryka znajduje się w Świętajnie, przy ulicy Grunwaldzkiej 11 F, tuż przy przejeździe kolejowym. Choinki rosną na działce przy domu. Są tam drzewka świerku srebrzystego i świerku pospolitego.

 

- Lubię mieć je na oku – żartuje pan Henryk. - Mam blisko do pracy – dodaje. - Drzewka wymagają sporej pielęgnacji, przycinania, formowania, dzięki tamu mam najpiękniejsze choinki w naszym regionie.

 

Pan Henryk opieki nad choinkami nauczył się we Francji. - Podejrzałem tam, jak firma zajmowała się zalesianiem i przygotowywaniem plantacji z drzewkami świątecznymi – wspomina. - Pomyślałem wówczas, dlaczego by nie przenieść czegoś takiego na nasze podwórko. I tak utworzyłem własną plantację. Przy domu mam sporą działkę, więc ją zagospodarowałem drzewkami.

 

Z Bartoszyc przez Francję i Anglię...

 

Pan Henryk urodził się w Bartoszycach, ale to ze Świętajnem związany jest od niemal 40 lat. Trafił tu za żoną, która pochodzi z Piasutna. Miał własną firmę zajmującą się robotami ziemnymi, sklep mięsny... pracował też we Francji i Anglii.


Reklama

 

- Lubię, jak coś się dzieje, dlatego mam sporo pomysłów i próbuję je realizować – mówi. - Choinki są ze mną dłużej, bo magia Świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowa. To zawsze święta rodzinne. W tym roku moja wnuczka zobaczy po raz pierwszy na oczy ozdobioną choinkę, już nie mogę doczekać się jej świątecznego przyjazdu. Ma niespełna roczek.

 

Każdemu według gustów i potrzeb

 

Choinkę na plantacji pana Henryka już można zarezerwować.

 

- Można śmiało przyjechać, obejrzeć drzewka, wybrać sobie te najpiękniejsze, zaznaczyć i przyjechać po nie tuż przed świętami – zachęca. - Nawet w niedzielę, czy samą Wigilię. Wspólnie wytniemy drzewko, lub wykopiemy, bo jest też możliwy zakup z korzeniami w donicy. Zapakuję je odpowiednio i będzie gotowe do transportu.

 

Ceny drzewek zaczynają się od 40 zł. - Na pewno każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń i wielkość mieszkania, czy domu – zapewnia pan Henryk.

Reklama

 

Drzewko z dodatkiem... instrukcji

 

Jak dbać o choinkę, aby cieszyła oko jak najdłużej?

 

- Nie stawiać drzewka przy grzejniku, czy innym źródle ciepła i podlewać – mówi Henryk Borkowski. - Świerk srebrzysty w ogóle nie gubi igieł. Jest więc najmniej kłopotliwy. Zapraszam do siebie na plantację, chętnie podzielę się też wiedzą na temat pielęgnacji drzewek.

 

Plantacja Choinek Henryka Borkowskiego

Świętajno, ul. Grunwaldzka 11 F (tuż przy przejeździe kolejowym)

Tel. 692 022 387Komentarze do artykułu

Henryk

Milion pięćset, sto dziewięćset.

Jadwiga Kozioł

Witam Pana serdecznie,czy w sobotę mogę przyjechać po choinkę. Interesuje mnie do 2 metrów piękna równa.

Zbigniew

Dzień dobry, 1,8-2m proszę o podanie cemy zakupu. Pozdrawiam Zbigniew

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama