Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Chodzi w końcu o zdrowie – Centrum Rehabilitacji zaprasza


PROMOCJA. Od ubiegłego poniedziałku do pracy wrócili fizjoterapeuci z Centrum Rehabilitacji i Poprawy Sprawności w znajdującego się przy ulicy Moniuszki w Szczytnie. - Zainteresowanie pacjentów jest duże, dlatego gdy tylko powstała możliwość wróciliśmy do pracy, aby pomagać naszym pacjentom, bo oni są dla nas najważniejsi – mówi Kacper Stepokura, fizjoterapeuta i właściciel Centrum Rehabilitacji.Jak w dobie koronawirusa będzie wyglądała wasza praca?

 

W naszym zawodzie bezpieczeństwo pacjentów, ale i nas zawsze było i będzie na pierwszym miejscu. Nasz powrót do codziennych obowiązków oparty jest na rekomendacji Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

 

Co to oznacza?

 

Oznacza to tyle, że mamy pewne wytyczne, według których musimy postępować. Każdy pacjent, który do nas trafi, będzie musiał wcześniej wypełnić szczegółowa ankietę dotycząca ewentualnych zagrożeń spowodowanych koronowirusem. Za podanie nieprawdziwych informacji będzie groziła odpowiedzialność karna. Każdy pacjent będzie umawiany na konkretną godzinę, tak aby w poczekalni nie było tłoku. Przed zabiegiem będzie mierzona temperatura. Oczywiście obowiązkowo maseczka ochronna. Po każdym zabiegu będzie robiona przerwa techniczna, aby w pełni zdezynfekować pomieszczenie i sprzęt. Personel Centrum Rehabilitacji będzie pracował w rękawiczkach ochronnych, maseczkach specjalistycznych bądź przyłbicach. Rejestracja na zabiegi będzie realizowana głównie telefonicznie.

 

 


Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00


Reklama

 

Czy będą zmiany godzin otwarcia Centrum Rehabilitacyjnego?

 

 

Nie, pracujemy w godzinach od 11 do 19, od poniedziałku do piątku. Od 4 maja, w co drugi poniedziałek od godziny 16 w naszym Centrum przyjmuje też lekarz ortopeda. Tu również będą obostrzenia, o których mówiłem wcześniej.

 

 

Rozmawiamy w środę, 6 maja, czyli od dwóch dni już pracujecie, jak reagują na to wasi pacjenci?

 

Widać, że mocno się za nami stęsknili. Cały poniedziałek obdzwanialiśmy pacjentów, którym koronawiorus przerwał rehabilitację. Nie zdarzyło się, aby ktoś zrezygnował z powrotu na zabiegi. Podczas rozmów informowaliśmy o nowych zasadach. Wszyscy przejęli to ze zrozumieniem.

 

Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00

 

Nie pracowaliście przez dobre półtora miesiąca, co dla pacjentów w rehabilitacji może oznaczać taka przerwa?

 

Przede wszystkim znaczne pogorszenie stanu. Nieplanowane wstrzymanie etapu dochodzenia do pełnej sprawności może wydłużyć rehabilitację, a czasem nawet spowodować to, że nie uda się odzyskać pełnej sprawności. W rehabilitacji najważniejszymi czynnikami są rozpoczęcie zabiegów, ćwiczeń w odpowiednim czasie i systematyczność. Podam przykład: mam panią po wymianie stawu kolanowego. Była u mnie na zabiegach 4 razy przed koronawirusem. Jak sama mówiła ze spotkania na spotkanie chodzenie stawało się coraz łatwiejsze. Zabiegi przerwała pandemia. Trafiła znowu do mnie z obolałym kolanem, obrzękiem i trudnościami w chodzeniu. Gdyby zabiegi nie były przerwane to ta pani. w mojej ocenie, wróciłaby już do pełnej sprawności. Między innymi z tego powodu fizjoterapeuci domagali się od rządu, aby znaleźć się w pierwszej grupie odmrażania gospodarki. Nie można pacjentów, którzy potrzebują rehabilitacji zostawić bez opieki, bo w dłuższej perspektywie mogliby zasilić szeregi rencistów i osób niepełnosprawnych ruchowo.

Reklama

 

Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama