Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Chirurdzy ze szpitala w Szczytnie w międzynarodowym badaniu klinicznym (zdjęcia)


Chirurdzy ze szpitala w Szczytnie zostali zaproszeni do udziału w międzynarodowym, wielośrodkowym badaniu klinicznym dotyczącym leczenia przepuklin pachwinowych metodą laparoskopową (TAPP). Jest to ogromne wyróżnienie dla naszych lekarzy, a szczególne gratulacje należą się Dominikowi Górskiemu, Szymonowi Rybarczykowi oraz Dominikowi Wieczorkowi.Badanie, znane jako MEFI (MEsh FIxation) TRIAL, rozpocznie się w lutym i będzie wykonywane przez 11 ośrodków z całego kraju. Celem badania jest wpłynięcie na zmianę międzynarodowych rekomendacji dotyczących mocowania siatki w zabiegach laparoendskopowych.

 


Reklama

Spotkanie organizacyjne i szkoleniowe, którego patronem była firma BD Polska, zakończyło się kilka dni temu. Maciej Śmietański oraz Mateusz Zamkowski będą pełnić rolę gospodarzy oraz kierowników naukowych badania.

 

Jest to kolejne wielkie wydarzenie dla szczycieńskiej chirurgii, która wyrasta na jedną z lepszych i nowocześniejszych takich jednostek w kraju. Szkolenie odbyło się w Centrum Leczenia Przepuklin Profesora Śmietańskiego w Gdańsku.

ReklamaKomentarze do artykułu

Marko

Do Xy - mam zupełnie inne odczucia. Byłem po wypadku na chirurgii, ortopedzi spieprzyli mi operację koncertowo i noga do dziś nie odzyskała sprawności pomimo codziennej rehabilitacji. Natomiast opieka pań pielęgniarek i salowych, pomimo widocznej biedy (pościel, jedzenie?!) była super. Kłaniam się Paniom bardzo nisko.

Xy

Szpital w Szczytnie jeżeli chodzi o personel pielęgniarek jest jeden z najbardziej nieprzyjemnych, Panie są oburzone jak już się tam wchodzi, ze się je pyta o stan chorego a na samym wejściu. Zawsze tak było i nic się tam nie zmienia. I to właśnie na chirurgii jest takie \"poświęcenie\"

Ewelina

Przez kilka lat mieszkałam w Szczytnie i dwa razy ja i mija rodzina korzystaliśmy z pomocy oddziału chirurgicznego. Za kazdym razem były to bardzo dobrze przeprowadzone operacje a opieka pań pielęgniarek i salowych bez zarzutu. Teraz się bardzo cieszę, że ten oddział tak się rozwija bo na to zasługuje.

Szczytnianin

Tiaaa...i zo to całe tzw. \"poświęcenie\", tzn. skazanie 250 000 potrzebujących pomocy ludzi, na śmierć, ten sam płatnik, co wypłacał medykom kowidowe dodatki, teraz zastąpi ich sztuczną inteligencją. Bogu dzięki Karma wraca.

Mieszkaniec

Jestem godny podziwu Waszej wiedzy i poświęcenia swojego życia dla nas !!!! W jakiejś części cierpią Wasi bliscy…inni nie zrozumieją tego.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama