Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Chcą naprawiać ludzkie serca w Szczytnie


Szpital w Szczytnie chce uruchomić oddział kardiologiczny, na którym mogłyby być wszczepiane rozruszniki serca. - Mamy specjalistów, sprzęt i umiejętności, szkoda byłaby to zmarnować – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala. - Tym bardziej, że utworzenie oddziału zostało nam dżentelmeńsko obiecane, gdy uruchamialiśmy szpital covidowy – dodaje. - A teraz NFZ zaczyna się wycofywać.Mimo tej niechęci władze szpitala nie rezygnują. O pomoc i wsparcie zwrócili się do radnego sejmiku wojewódzkiego Henryka Żuchowskiego (PiS).

 

- Tematem już zacząłem się zajmować, bo nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, czy życie ludzkie – mówi radny. - Odpowiednie pismo trafiło już do pana wojewody. Jeśli rzeczywiście szczycieński szpital ma pełną bazę i specjalistów kardiologii, o których dziś naprawdę trudno, to czemu ktoś to blokuje i nie chce wykorzystać tego potencjału? Nie rozumiem.

 


Reklama

Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala w Szczytnie, bardzo liczy na pomoc ze strony Henryka Żuchowskiego.

 

- W naszym szpitalu pracuje doktor Adam Nagajewski, kardiolog, który zabiegi wszczepiania rozruszników serca wykonywał w słynnej klinice w Zabrzu, gdzie pracował profesor Zbigniew Religa – mówi Kostrzewa. - To wysokiej klasy specjalista. Mamy też innych lekarzy oraz personel, który się na tym zna oraz - co ważne - sprzęt. Aby leczyć ludzkie serca potrzebujemy jedynie kontraktu z NFZ na te procedury.

 

Reklama

- Sytuacja jest o tyle dziwna, że podczas jednej z wideokonferencji ze służbami wojewody dżentelmeńsko mieliśmy obiecane utworzenie tego oddziału w zamian za sprawne powołanie szpitala covidowego – mówi Dominik Górski, zastępca dyrektora szpitala w Szczytnie. - Czujemy się oszukani. Zdrowie jest ważne dla wszystkich i nie ma barw politycznych. Mając tak ogromny potencjał kadrowy i sprzętowy, jaki jest w tej chwili w szpitalu w Szczytnie, szukamy wszelkimi możliwymi sposobami wzbogacenia naszej oferty medycznej. Dla dobra pacjentów. Tym bardziej postawa NFZ nas dziwi.Komentarze do artykułu

tak z ciekawości

a czy maja rozruszniki do golfa 3 ? A z drugiej strony , co ten pan się tak napiął ?

end

Pan Dominik, o zdrowiu mówi, a to niespodzianka, a jeszcze niedawno ludzi szmacił i leczyć nie chciał, bo trującej genetycznej szprycy przyjąć nie chcieli. Zanim zbudujecie Państwo oddział kardiologiczny, to proponuje wpierw ODBUDOWAĆ ludzkie zaufanie, już samo to potrwa dziesięciolecia, albo gdy zastąpią Was ludzie posiadający choć odrobinę empatii. Biedactwa tak ciężko pracowały, żeby pozbawić ludzi opieki zdrowotnej, tak w zad ludobójcom właziły, dla dodatków covidowych, a tu zonk, okazało się że \"dżentelmeni\" mają was, w tym samym miejscu, gdzie Wy mieliście przez ostatnie dwa lata ludzi WYMAGAJĄCYCH opieki medycznej.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama