Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Cezary Łachmański: nietypowe urodziny burmistrza Pasymia co cztery lata


- Skończyłem 56, czyli 14 lat – śmieje się Cezary Łachmański. - Podobno na „osiemnastkę” mam dostać fajne autko. Mam nadzieję, że nie będzie to jednak wózek elektryczny, bo wówczas stuknie mi tak realnie 72 lata" – żartuje.Wreszcie mogą zdmuchiwać świeczki na torcie i razem z rodziną oraz przyjaciółmi świętować urodziny. Mowa o tych, którzy urodzili się 29 lutego. W tym roku mamy rok przestępny, a taki dzień zdarza się raz na cztery lata. Tego dnia urodził się między innymi burmistrz Pasymia, Cezary Łachmański.


Reklama

 

Reklama

Polskie prawo wskazuje, że jeżeli w danym roku nie ma 29 lutego, wszystkie związane z nim terminy przypadają dzień wcześniej, więc osoby, które urodziły się 29 lutego, o rok starsze stają się 28 lutego.

 

- Jakoś nigdy nie miałem z tym problemu – mówił nam kilka dni temu w redakcji . - Po prostu jestem cztery razy młodszy (śmiech). - Ale w latach przestępnych moje urodziny nabierają szczególnego charakteru" – dodaje. - W końcu to „ten dzień” – śmieje się. - Spotykamy się jak zawsze w rodzinnym gronie i jak zawsze jest tort, tylko jest różnica, jeśli chodzi o świeczki na torcie – mówi i wyjaśnia, że gdy jest rok nieprzestępny, liczba świeczek odpowiada jego wiekowi, a w tym roku na torcie nie będzie 56 świeczek, tylko 14.


 

Cezary Łachmański urodził się w Biskupcu, ale od 1974 roku związany jest z gminą Pasym. - Moi rodzice dostali tu pracę i się przeprowadzili, tata był dyrektorem w szkole, a mama nauczycielką – wspomina.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.


 


 


 Komentarze do artykułu

Rafał K

Czarek pakuj mandżur Marcin nadchodzi.

Pasymianka

Czekajcie za tem aż Marcin wam zrobi wszystko czego tylko dusza zapragnie , był już Radnym w Pasymiu, wicestarostą w szczytnie i jakoś cudów nie zdziałał. Czepiacie się Łachmńskiego a ja znam obydwóch i wolę z Łachmańskim zgubić niż z Nowocińskim znależć. Pomyśl mieszkańcu gminy dlaczego?

Jeszcze trochę to z lodówki zacznie wyskakiwać !

A co rodzina zapomniała o urodzinach ?

Zniesmaczony

Mam nadzieję, że to ostatnie urodziny jako burmistrz Pasymia. Widzę, że nie ważne jak, ważne aby się promować.

Arkadiusz

Co cztery lata porażka dla Pasymia .... Czas już przyznać się do porażki a właściwie wielu porażek. Czas wrócić do dawnej pracy, usunąć się w cień i dać miastu rozwinąć skrzydła

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama