Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Burmistrz Szczytna z najmniejszą kasą w powiecie


Burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski będzie najmniej zarabiającym włodarzem w naszym powiecie. Więcej mają nawet wójtowie tak niewielkich gmin jak Jedwabno, czy Dźwierzuty. Tak zadecydowali miejscy radni. Dla jednych to upokorzenie burmistrza, dla innych realna wycena jego działań. Sesja, na której „korygowano” zarobki burmistrza, obfitowała w gorącą dyskusję. Warto ją obejrzeć i wyrobić własne zdanie na temat miejskich radnych, bo jest dostępna w internecie.Do tej pory burmistrz Szczytna zarabiał miesięcznie 10 620 zł brutto. Od wtorku jego pensja wzrośnie do 16 10 4 zł. To i tak najniższy, dopuszczalny pułap podwyżki, który wynika z uchwalonej przez Sejm ustawy o wynagrodzeniu włodarzy samorządowych. Maksymalnie nasi samorządowcy mogą zarabiać 20 130 zł brutto miesięcznie. I niemal wszyscy wójtowie i burmistrzowie w naszym powiecie mają w okolicach maksa.

 

Ustalenie minimalnego, możliwego wynagrodzenia nie było jednak łatwe, bo radni potrzebowali na to aż trzech głosowań. W pierwszej wersji pensja burmistrza miała wynieść 90 procent maksymalnej kwoty, czyli 18 117 zł. Projekt uchwały przepadł jednak w głosowaniu. Z uchwałą zagłosowało 7 radnych, 9 było przeciw, 2 się wstrzymało.

 

W tej sytuacji radna Beata Boczar zaproponowała, aby burmistrzowi przyznać maksa.


Reklama

 

- Skoro nie przyjęliście stawki na poziomie 90 procent, to jest ona za mała, jak rozumiem – mówiła do radnych Wszystko dla Szczytna i PSL oraz PIS, którzy byli przeciwko pierwszej uchwale.

 

Jej wniosek został przegłosowany, ale również przepadł.

 

W tym momencie w imieniu burmistrza autopoprawkę zaproponowała wiceburmistrz Ilona Bańkowska – zaproponowała najniższy możliwy pułap zarobków, podkreślając, że i tak taką uchwalę trzeba przyjąć, bo w innym przypadku doszłoby do naruszenia praw pracowniczych burmistrza i urząd mógłby narazić się na konsekwencje prawne.

 

W tym przypadku uchwała został przyjęta, ale i tak jedynie przez radnych, którzy popierają burmistrza, bo cała opozycja wstrzymała się od głosu.

Reklama

 

Tradycyjnie, podczas głosowania nie zabrakło uszczypliwości.

 

- Dziwię się, że radni PiS zagłosowali przeciwko tej podwyżce – mówiła radna Agnieszka Kosakowska kierując słowa do radnych Teresy Moczydłowskiej i Anny Rybińskiej. - Przecież to ich rząd ustalił taką podwyżkę. Ponad 18 mln pozyskanych środków, 25 efektywnie napisanych wniosków – wyliczała osiągnięcia burmistrza radna Kosakowska. - To najniższe wynagrodzenie uwłacza naszemu miastu, zmniejsza rangę samorządu. Naprawdę dziwie się radnym.Komentarze do artykułu

Jurand ze Spychowa

Zawsze byłem przekonany, że wynagrodzenie \"należy się\" za pracę!!! Jeśli jest ona SZCZEGÓLNIE dobrze wykonywana - należy podnieść wynagrodzenie. Jak widać wracają czasy, że - niezależnie od nakładu pracy - podwyżki \"idą z rozdzielnika\". Czyżby wybitne \"osiągnięcia\" Burmistrza mi umknęły??? Z mizernym skutkiem próbuje \"usportowić\" Szczytno. To jedyna \"dziedzina\" o jakiej ma nieco pojęcia..., ale NIE SAMYM SPORTEM CZŁOWIEK ŻYJE!!! Zresztą... Szczytno nie jest i nigdy nie będzie Spałą, Cetniewem czy Wałczem. Daleko mu do tak \"olimpijskich\" aspiracji. Ale porozmawiajmy o wybitnych osiągnięciach \"włodarza\". Jego \"słowa\" poznaliśmy już w kampanii wyborczej. Może teraz przejdziemy do czynów.... Chciałbym poznać \"czyny\" Pana Mańkowskiego? I nie mówię tu o przydomku \"Wielkiego Likwidatora\" - bo jak nazwać odstąpienie od pomysłu Innopolice, likwidację \"pumptracka\" w parku przy ulicy Pasymskiej (jednocześnie takie miejsca powstają w Pieckach i Rozogach), zajęcie części Placu Juranda miejscami zalegania lokalnych miłośników trunków... których obecnie strach dotknąć - z uwagi na zgniliznę i brud. Zresztą i likwidacja także mu nie wychodzi! Wieża Ciśnień stoi, jak stała!!! No, zapomniałem.... likwidacja \"Dni i Nocy Szczytna\" i wyrażona z \"wielkim bólem\" zgoda na strefę kibica. Co otrzymujemy w zamian? Wspomniane legowiska na Placu Juranda i hamaki w parku? Oderwane od rzeczywistości \"miejsca dla wędkarzy\" nad jeziorem Domowym - niestety nie pokrywające się z miejscami łowienia. No tak! Jeszcze odwrócenie \"co drugiej ławki\" nad tym samym jeziorem - atrakcja turystyczna na skalę ogólnopolską, a może nawet i europejską. Atrakcja w mieście, które pretenduje do grona miast turystycznych. Zapalenie znicza na pomniku Klenczona (jednorazowo... w tym roku już wysłał delegację) i zmianę szyldu na ulicy Spacerowej. Same SUKCESY!!! A jakie INWESTYCJE!!! Niestety \"rewitalizacji ruin stajni zamkowej\" do Pana sukcesów zaliczyć nie mogę, bo to jedynie realizacja pomysłu i projektu Pani Górskiej i jej zastępcy. Gdyby Pan Mańkowski ruszył \"swoją osobę\" z magistrackiego gabinetu, poza \"kawusię\" w ruinach - zobaczyłby może jak się rozwijają mazurskie miasta w sąsiedztwie. Jak wykorzystują potencjał turystyczny. Jedynie wiara w swoją nieomylność i poczucie wspaniałości pozwala mu ze skromnością przyjąć podwyżkę WYNAGRODZENIA. Oby to nie był jednak \"początek-końca\"!!! Dla jasności: sam głosowałem na Mańkowskiego, ale był to wybór na poziomie \"pomiędzy rzeżączką a kiłą\". I może trzeba było wybrać \"to drugie\"!

Tomasz

Jaki burmistrz takie pobory.

Do Taka sobie.

Powinien dostać tyle co wszyscy dostali !!! Więcej kultury kobieto !

Śmieszek

Podpisałaś się \"Taka sobie\". To znaczy, że masz niską samoocenę i też daleko Ci do geniuszu. No i dlatego zazdrościsz, tak jak przystoi miernocie wobec miernoty. Żal mi Twoich koleżanek, które - jak mają nawet 1 zł więcej, niż Ty - mogą się w Twych oczach okazać miernotami.

Nijaki

Jaki burmistrz taka kasa

Taka sobie

Ta miernota Mańkowski ma zarabiać 16 000 zł, toż to skandal. Żeby się zadławił tą forsą nieudacznik. Co on takiego zrobił dla Szczytna? NIC

Tomasz

Tu należy zainstalować się starostą szczycieńskim Jarosławem Matłachem ile on dostaje i za co?

Rysiek z Klanu

Kiedy wreszcie planujecie ruszyć z budową ścieżki w stronę Roman. Obiecanki są już od kilku lat, a umowa została sporządzona w tamtym roku. Pytanie kieruję do władz gminy, ale także władz miasta, które też chyba są zainteresowane poprawą bezpieczeństwa w swoim rejonie. Kiedy szanowni utrzymankowie z naszych podatków macie zamiar ruszyć. Tu też mieszkają ludzie, a wybory coraz bliżej.

Taki sobie czytelnik

Tak samo postąpić wobec radnych: nie na maksa - tylko na minimum należnej podwyżki. Niech i oni zaoszczędzą miastu wydatków.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama