Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Burmistrz Szczytna Stefan Ochman w Zarządzie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow


W trakcie trwającego właśnie XV Festiwalu Miast Cittaslow, odbywającego się w Braniewie, burmistrz Szczytna Stefan Ochman został jednogłośnie wybrany członkiem Zarządu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.XV Festiwal Miast Cittaslow, to coroczne spotkanie włodarzy gmin zrzeszonych w sieci Cittaslow. Festiwal to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i podsumowania działalności Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow oraz Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow. W tym roku wydarzenie nabrało szczególnego znaczenia ze względu na wybory nowego Zarządu Stowarzyszenia.


Reklama

 

W wyniku jawnego głosowania przedstawicieli wszystkich 38 polskich miasteczek Cittaslow, Stefan Ochman, burmistrz Szczytna, został jednogłośnie wybrany jednym z członków Zarządu. Jego wybór to ogromne wyróżnienie i dowód zaufania ze strony innych miast należących do sieci Cittaslow.

 

- To dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Mam nadzieję, że moja praca w Zarządzie przyczyni się do dalszego rozwoju naszej sieci oraz do realizacji wielu wartościowych projektów – powiedział Stefan Ochman po ogłoszeniu wyników.

 

Do zadań burmistrza Szczytna w Zarządzie należeć będą m.in.:

  • Organizowanie działalności Stowarzyszenia w postaci projektów,
  • Pozyskiwanie środków krajowych i unijnych na realizację projektów,
  • Podejmowanie uchwał w sprawie przyjęcia i skreślenia członków zwyczajnych i wspierających,
  • Sporządzanie projektu budżetu Stowarzyszenia,
  • Sporządzanie rocznego planu pracy.

 

Reklama

W trakcie festiwalu miasto Szczytno zaprezentuje swoje stoisko promocyjne oraz weźmie udział w konkursach, promując lokalne inicjatywy i osiągnięcia.

 

Wybór Stefana Ochmana do Zarządu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow to ważne wydarzenie dla Szczytna. Włączenie się w prace Zarządu daje miastu szansę na aktywny udział w kształtowaniu polityki i strategii rozwoju miast Cittaslow w Polsce.

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”. Więcej ciekawych informacji, i znacznie wcześniej, przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". Zachęcamy do lektury. „Widzimy się” w każdy czwartek. Tygodnik dostępny jest w sklepach: sieci Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl... oraz niemal w każdym wiejskim sklepiku w naszym powiecie. „Tygodnik Szczytno” - to się czyta.Komentarze do artykułu

Rafał K

Jak na razie zaborcza polityka rabunkowa stanowisk w Szczytnie czyli obsadzanie swoimi. Czy to plan burmistrza na najbliższy rok kadencji?

Tomasz

Czy poza ciagłym pozowaniem burmistrz potrafi coś jeszcze?

XYZ

Brawo! takiego burmistrza nam trzeba!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama