Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Burmistrz Stefan Ochman: - Witaj na pokładzie Michale


We wtorek, 25 czerwca w swojej pierwszej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie uczestniczył nowy zastępca burmistrza Szczytna Michał Trusewicz. Radnym przedstawił go burmistrz Stefan Ochman.- To osoba urodzona w Szczytnie w 1976 roku – mówił burmistrz. - Bardzo doświadczony urzędnik, z doskonałym wykształceniem. Przez lata pracował w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Olsztynie, a przez ostatnie cztery lata był naczelnikiem wydziału w Piszu – chwalił zastępcę Ochman. - Przywitam cię żargonem lotniczym: witaj na pokładzie – dodał.

 

Radna Beata Boczar próbowała dociec, czy zastępca jest stałym mieszkańcem Szczytna.


Reklama

- Od kiedy jest pan mieszkańcem naszego miasta? – zapytała.

 

Trusewicz najpierw przywitał się z radnymi i zadeklarował, że wykorzysta całą swoją wiedzę i umiejętności, aby Szczytno rozwijało się jak najlepiej. Na pytanie radnej Boczar odpowiedział jedynie, że w 2021 roku kupił w Szczytnie dwa mieszkania i jest ich właścicielem.

 

Nie padła jasna deklaracja, czy jest on mieszkańcem Szczytna, ale to, gdzie kto mieszka, wydaje się być raczej sprawą drugorzędną. Najważniejsze są kompetencje i zaangażowanie w sprawy miasta.

Reklama

 

Przed nowym zastępcą burmistrza stoją wielkie wyzwania, ale też ogromne możliwości. Jego doświadczenie z Regionalnej Izby Obrachunkowej i praca piskim samorządzie to solidne fundamenty, na których można budować.

 

- Witając go na pokładzie, miasto zyskuje nie tylko kompetentnego urzędnika, ale również osobę, która wierzy w potencjał lokalnej społeczności i jest gotowa działać na jej rzecz – zapewnia Stefan Ochman.

 Komentarze do artykułu

Lol

Szczytno wybrało sobie ludzi na rządzących którzy nie mieszkają w Szczytnie ani nie mają nic z nim wspólnego

Romek

Jaki towarzysz napisał te wypociny?

Zdzysk

Nie będzie rządził ktoś kto nie mieszka w danym mieście , to jak za pis chłop z innej wsi jest sołtysem

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama