Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Brąz Kordiana Cichowskiego w mistrzostwach Polski


Dużym sukcesem zakończyły się walki Kordiana Cichowskiego, który wraz z Oliwierem Topą walczył w mistrzostwach Polski juniorów w Ciechocinku. Kordian został brązowym medalistą, wygrywając aż cztery z pięciu pojedynków. Zawody odbyły się w miniony weekend.Oliwier Topa przegrał drugą walkę, ulegając aktualnemu wicemistrzowi Polski, Fabianowi Rosiakowi z Nowego Dworu Mazowieckiego.


Reklama

 

Reklama

Lepiej poszło jego koledze, Kordianowi Cichowskiemu, który po czterech walkach stanął w półfinałowym ringu, w którym uległ na punkty.

 

– Mistrzostwa Polski to spore wyzwanie dla zawodników, szczególnie że w każdej z drabinek w danej kategorii wagowej był około 40 zawodników. Aby dojść do strefy medalowej, każdy z zawodników musiał stoczyć po pięć walk. To spore obciążenie – mówi Zenon Jagiełło, szkoleniowiec młodych bokserów. – Ciut szczęścia zabrakło Kordianowi, bo jego medal mógł być innego koloru – dodaje.

 

Kolejne pojedynki szczycieńscy wojownicy stoczyli w niedzielę, 22 czerwca. W olsztyńskiej hali Urania odbyła się charytatywna gala „Walczymy dla Oli”, w której zaprezentowało się trzech bokserów. Najlepiej spisał się senior Michał Wiktorowski, który na punkty pokonał przeciwnika z Olsztyna. W młodzikach rywalizował Wiktor Kłoskowski, którego dłoń również powędrowała w górę. Nieznacznie na punkty uległ Wojciech Dziedzian.

 

– Doping na tak dużej hali to niesamowite emocje. Olsztyn zgromadził wielu sympatyków boksu, w tym ze Szczytna – dodał trener Zenon Jagiełło.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama