Wtorek, 28 Marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka -

Reklama


Reklama

Brawo Pasym! Mieszkańcy razem walczą o zdrowie i życie pani Magdy (zdjęcia)


Razem można naprawdę wiele. Udowodnili to mieszkańcy gminy Pasym, którzy wzięli udział w Kiermaszu dla Magdy. Zebrali ponad 26 tys. zł. Te pieniądze pomogą młodej kobiecie pokonać nowotwór. - To niezwykłe, jak ludzie potrafią zjednoczyć dla drugiego człowieka – mówi Magda Milewska. - Jestem im bardzo wdzięczna.Chłoniak Hodkinga. Taką diagnozę usłyszeli rodzice Magdy, gdy miała 10 lat. Wtedy pokonała raka, podobnie jak pięć lat później, gdy nastąpiła pierwsza wznowa. Miało już być normalnie. Bez walki o życie. Magda została mamą. Ma fantastycznego synka, który każdego dnia pokonuje ograniczenia, jakie niesie za sobą jego niepełnosprawność. Urodził się jako skrajny wcześniak, ma wadę serca, niedosłuch i wiele innych wynikających z tego schorzeń.

 

Po 10 latach nowotwór postanowił o sobie przypomnieć. Znowu zaatakował.

 

- Nie miałam czasu na złość, czy żal. Muszę walczyć dla mojego syna – opowiada. - Diagnozę przyjęłam ze spokojem i z myślą, że muszę tę walkę wygrać.

 

O chorobie Magda dowiedziała się podczas pobytu w szpitalu. Przyznaje, że dzisiaj inaczej patrzy na chorobę, niż gdy była jeszcze dziewczynką. Bardziej myśli o rodzinie. W bliskich ma też ogromne wsparcie.


Reklama

 

- Moja mama jest ze mną zawsze. Bardzo mi pomaga, chociaż sama ma dużo pracy – mówi. - Jest najwspanialszą babcią dla mojego synka.

 

Okazuje się, że nie tylko dla najbliższej rodziny jest ważna. Mieszkańcy Pasymia pokazali jej, że wspierają ją w jej drodze po zdrowie. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, szkoły oraz Miejski Ośrodek Kultury wspólnie zorganizowali Kiermasz dla Magdy, w którym udział wzięło kilkaset osób. Sala ośrodka kultury wypełniona była po brzegi. W zaledwie kilka godzin uzbierano ponad 26 tysięcy złotych. Te pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dziewczyny.

 

- Magda jest od nas z Pasymia. Dla nas oczywiste było to, że musimy ją wesprzeć – mówi Sylwia Brzózka, z MGOPS. - Znamy ją i bardzo nam wszystkim zależy na tym, aby wyzdrowiała.

Reklama

 

Magda jest bardzo skromna. Nie lubi być w centrum uwagi.

 

- To wszystko mnie zaskoczyło. Jest to dla mnie bardzo ważne i pomocne – mówi. - Niesamowite jest to, jak ludzie potrafią się zjednoczyć, by pomóc. Bardzo wszystkim dziękuję.

 

W tej chwili Magda przechodzi immunoterapię. Pomimo chwil kryzysu jej stan się poprawia. Jeżeli chcecie wesprzeć ją w walce z chorobą możecie zrobić na zbiórce pod adresem: siepomaga.pl/magdalena-milewska.Komentarze do artykułu

do zdjęcie jako pamiątka

No tak, dziś wszystko jest na pokaz. Nawet szlachetność.

Zdjęcie jako pamiątka że się tam było.

Jako Burmistrz Miasta i Gminy Pasym zachował się wzorowo wspierając duchowo i finansowo . Pozdrawiam , życzę zdrowia i miłego dnia wszystkim.

obserwator

Nie podważyłem idei zbiórki. Niesmaczne jest zdjęcie z kasą. Dziękuję za troskę, chodzę do lekarzy.

Postronny

Zdjęcie wybrała redakcja a nie Burmistrz. Zamiast szukać dziury w całym trzeba się cieszyć że ludziom się chce i dawać przykład że można. Brawo dla organizatorów a dla p. Magdy i jej synka wytrwałości w pokonywaniu trudności życia codziennego.

obserwator

Nie podważyłem idei zbiórki. Tylko to zdjęcie z kasą jest niesmaczne. Dziękuję za troskę, chodzę do lekarza.

Żal mi Ciebie

\" obserwator\" trzeba odwiedzić jakiegoś lekarza specjaliste może?

obserwator

Panie Burmistrz, czy to tak wypada chełpić się datkiem? Wybory dopiero za rok.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji
  Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

  wolf


  2023-03-27 11:12:06
 • Zalewska, Kasznia, Jesionowski, Hydromix, Przyjazne Spychowo, PZN... Jurandy trafiły do wybitnych (zdjęcie)
  Wielkie gratulacje dla Pani Wiesi, pracowałem z Panią w szpitalu, wspaniała Osoba :)

  Krzysiek


  2023-03-27 10:55:36
 • Kardiolog, który stracił serce dla Szczytna. Historia doktora Adama Nagajewskiego
  Cudowny lekarz szkoda że Pan nas opuścił ale nie dziwię się tu nie było szans na rozwój życzę powodzenia i dziękuję

  Aaa


  2023-03-26 21:57:01
 • O szukaniu winnych – felieton Jerzego Niemczuka
  Szanowny Panie Niemczuk. Tekst o uczeniu się pisania w trakcie wypisywania mandatu - stary jak świat. Znam go od dobrych 30 lat, Będąc dość młodym człowiekiem, przewożącym w przepisowej liczbie w maluchu moich przyjaciół w dość sporym mieście o nazwie Toruń z Centrum na Bielany. Lato, szyby opuszczone i ferajna śmieje się do rozpuku z różnych dowcipów. Tylko ze względu na nasz wiek i dobry nastrój niczym nie wzmacniany zostaliśmy zatrzymani przez patrol, który trzepał nas prawie godzinę. Każdego z osobna goszcząc w wiadomym wozie. Reszta czekając samochodzie zastanawiała się, czy uczą się jeszcze pisać i czytać, czy już literują i drukują. Płakaliśmy ze śmiechu, a mandat płaciliśmy zrzutką, W sumie nie wiadomo za co, zdaje się, że stwarzaliśmy swym dobrym humorem zagrożenie na drodze. Może obecnie niektórzy są po studiach np. w Toruniu, ale w innej akademii. Druga rzecz - na pochyłe drzewo każda koza skacze, łatwiej pobić słabszego, niż zmierzyć się z Pietrzykowskim. Ot taka opowiastka. Pozdrowienia

  Anegdota


  2023-03-26 17:07:19
 • Mazurskie Malediwy zostaną bez wody i mieszkańców? (Rozmowa z wójtem gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem)
  Piękne lasy i jeziora nie wystarczą do godnego życia. Jakość życia stałych mieszkańców systematycznie się pogarsza. Jesteśmy wyłączeni komunikacyjnie. Tragedia jest w służbie zdrowia. Nie ma od lat stomatologa. Kiedyś dojeżdżał ginekolog, okulista. Teraz mamy tylko lekarza rodzinnego i zrujnowany budynek, zaniedbaną posesję ośrodka zdrowia. Tak źle nie było od lat.Pan Wójt remontuje i buduje kluby na wsiach a nie dba o zdrowie mieszkańców, zęby dzieciaków i wygląd miejscowości gminnej.Podatki, wszystkie opłaty mamy najwyższe w powiecie. Nasze dzieci nie chcą tu wracać. Również młodzi ludzie z dużych miast nie myślą o budowie tutaj domów na okres lata. Jest brak infrastruktury przyciagającej młodych ludzi. Jest dużo domków letniskowych, które zostały pobudowane dawno. Młodzi szukają atracji sportowych, ścieżek rowerowych. Gmina chce zarabiać na turystach nie oferując nic w zamian. Kanalizacja, wodociągi są niezbędne dla rozwoju turystyki. Ale to obecnie standart. Trzeba czegoś więcej. Brak miejsc pracy też wyklucza powrót dzieci po ukończeniu nauki w rodzinne strony. Oni już nawet na urlop nie chcą tu przyjeżdżać, tłumacząc to brakiem jakichkolwiek atrakcji. Okropnie wyglądają obskurne punkty handlowe i gastronomiczne w Warchałach. Młodzi ludzie planujący rodzinę nie widzą w Jedwabnie perspektyw rozwoju swoich dzieci. Brak jest zajeć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania, na dodatkowe zajęcia językowe, sportowe trzeba dzieci dowozić do miasta. Koszty utrzymania są wyższe niż w mieście. Ostatnio GOK bardzo rozwinął działalność. Jednak nie jest w stanie zatrudnić specjalistów prowadzących na wysokim poziomie zajęcia tematyczne. Ożywili się emeryci i bardzo dobrze, że wyszli ze swoich czterech ścian. Jednak to nie gwarantuje rozswoju gminy. W stosunku do ościennych gmin zostaliśmy poważnie w tyle. Nawet mieszkania oferowane za 40 % ceny mieszkania o takim standardzie w Olsztynie nie znajdują nabywców. JeślI powstanie poligon to również rozwój turystyki w gminie będzie zagrożony. Nie wiem jak wygladaja wpływy z podatków od turystyki, domków letniskowych w stosunku do pozostałych wpływów. Uważam jednak, że nic za te pieniądze nie zrobiono dla turystów. Brak parkingów w Warchałach, niesprzątana plaża w Nartach, brak koszy na śmieci w miejscach publicznych to tylko ułamek zaniedbań. Z roku na rok obserwuję coraz mniej młodszych turystów odwiedzających naszą piękną ale bardzo zaniedbaną gminę. Przyjeżdżaja starsi ludzie szukający ciszy, majacy tu swoje, już często podniszczone domy.

  Mieszkaniec


  2023-03-26 10:46:07
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem
  Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

  Anna


  2023-03-26 10:26:41
 • Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy?! Wojsko rozpoczyna promocję powstania nowej jednostki wojskowej w tej gminie
  Nie Kuba, nie wystarczy, żeby powróciła normalność, trzeba wszystkich z Nowogrodzkiej pogonić na zbite ryje, nie zapominaj, że jest to doskonale zorganizowana mafia.


  2023-03-26 10:18:59
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza w podróż po świecie mangi - czwartek, 30 marca
  Manga to każdy komiks wydany w Japonii, nie istnieje też coś takiego jak styl mangowy. Poza Japonią mangą nazywamy komiks japońskiego autora (bez względu na styl, w jakim został stworzony). Tutaj co najwyżej mamy do czynienia z komiksem.

  pcela


  2023-03-24 19:06:16
 • Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

  cojest


  2023-03-24 14:11:05
 • Lokalna mapa potrzeb już działa. Skorzystaj! Pomóż rozwinąć swoje miasto, gminę
  Lans jak lans - jeden szyty subtelnie, a inny grubymi nićmi. Tak niewiarygodnego człowieka, co to w radzie siedzi od iluś lat, a teraz dopiero szuka pomysłów u mieszkańców - to rzadko się spotyka. Niektórzy to jeszcze umieją trochę udawać, a on idzie na rympał.

  Krajan


  2023-03-24 11:26:18

Reklama