Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Brawo Pasym! Mieszkańcy razem walczą o zdrowie i życie pani Magdy (zdjęcia)


Razem można naprawdę wiele. Udowodnili to mieszkańcy gminy Pasym, którzy wzięli udział w Kiermaszu dla Magdy. Zebrali ponad 26 tys. zł. Te pieniądze pomogą młodej kobiecie pokonać nowotwór. - To niezwykłe, jak ludzie potrafią zjednoczyć dla drugiego człowieka – mówi Magda Milewska. - Jestem im bardzo wdzięczna.Chłoniak Hodkinga. Taką diagnozę usłyszeli rodzice Magdy, gdy miała 10 lat. Wtedy pokonała raka, podobnie jak pięć lat później, gdy nastąpiła pierwsza wznowa. Miało już być normalnie. Bez walki o życie. Magda została mamą. Ma fantastycznego synka, który każdego dnia pokonuje ograniczenia, jakie niesie za sobą jego niepełnosprawność. Urodził się jako skrajny wcześniak, ma wadę serca, niedosłuch i wiele innych wynikających z tego schorzeń.

 

Po 10 latach nowotwór postanowił o sobie przypomnieć. Znowu zaatakował.

 

- Nie miałam czasu na złość, czy żal. Muszę walczyć dla mojego syna – opowiada. - Diagnozę przyjęłam ze spokojem i z myślą, że muszę tę walkę wygrać.

 

O chorobie Magda dowiedziała się podczas pobytu w szpitalu. Przyznaje, że dzisiaj inaczej patrzy na chorobę, niż gdy była jeszcze dziewczynką. Bardziej myśli o rodzinie. W bliskich ma też ogromne wsparcie.


Reklama

 

- Moja mama jest ze mną zawsze. Bardzo mi pomaga, chociaż sama ma dużo pracy – mówi. - Jest najwspanialszą babcią dla mojego synka.

 

Okazuje się, że nie tylko dla najbliższej rodziny jest ważna. Mieszkańcy Pasymia pokazali jej, że wspierają ją w jej drodze po zdrowie. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, szkoły oraz Miejski Ośrodek Kultury wspólnie zorganizowali Kiermasz dla Magdy, w którym udział wzięło kilkaset osób. Sala ośrodka kultury wypełniona była po brzegi. W zaledwie kilka godzin uzbierano ponad 26 tysięcy złotych. Te pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dziewczyny.

 

- Magda jest od nas z Pasymia. Dla nas oczywiste było to, że musimy ją wesprzeć – mówi Sylwia Brzózka, z MGOPS. - Znamy ją i bardzo nam wszystkim zależy na tym, aby wyzdrowiała.

Reklama

 

Magda jest bardzo skromna. Nie lubi być w centrum uwagi.

 

- To wszystko mnie zaskoczyło. Jest to dla mnie bardzo ważne i pomocne – mówi. - Niesamowite jest to, jak ludzie potrafią się zjednoczyć, by pomóc. Bardzo wszystkim dziękuję.

 

W tej chwili Magda przechodzi immunoterapię. Pomimo chwil kryzysu jej stan się poprawia. Jeżeli chcecie wesprzeć ją w walce z chorobą możecie zrobić na zbiórce pod adresem: siepomaga.pl/magdalena-milewska.Komentarze do artykułu

do zdjęcie jako pamiątka

No tak, dziś wszystko jest na pokaz. Nawet szlachetność.

Zdjęcie jako pamiątka że się tam było.

Jako Burmistrz Miasta i Gminy Pasym zachował się wzorowo wspierając duchowo i finansowo . Pozdrawiam , życzę zdrowia i miłego dnia wszystkim.

obserwator

Nie podważyłem idei zbiórki. Niesmaczne jest zdjęcie z kasą. Dziękuję za troskę, chodzę do lekarzy.

Postronny

Zdjęcie wybrała redakcja a nie Burmistrz. Zamiast szukać dziury w całym trzeba się cieszyć że ludziom się chce i dawać przykład że można. Brawo dla organizatorów a dla p. Magdy i jej synka wytrwałości w pokonywaniu trudności życia codziennego.

obserwator

Nie podważyłem idei zbiórki. Tylko to zdjęcie z kasą jest niesmaczne. Dziękuję za troskę, chodzę do lekarza.

Żal mi Ciebie

\" obserwator\" trzeba odwiedzić jakiegoś lekarza specjaliste może?

obserwator

Panie Burmistrz, czy to tak wypada chełpić się datkiem? Wybory dopiero za rok.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama