Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

Borucki, Kijewski, Cieślik, Kraszewski... Aniołami Sportu (zdjęcia)


Karol Kijewski, Piotr Kraszewski, Marcin Cieślik, Patryk Borucki i Nadleśnictwo Szczytno – to tegoroczni laureaci statuetek Aniołów Sportu. Wyróżnienia przyznawane są od pięciu lat. Uroczystość z reguły połączona była z balem sportowca. - Niestety, czas pandemii sprawił, że w tym roku statuetki rozdaliśmy zdecydowanie w skromniejszej oprawie – mówi Arkadiusz Leska, członek kapituły konkursowej. - Ale każdy z nagrodzonych otrzymał szczególną pamiątkę, bo został w rymowanej formie opisany przez Daniela Filipowicza.W skład kapituły Aniołów Sportu wchodzą: Grażyna Albrecht, Jacek Arasimowicz, Wojciech Zaborowski, Krzysztof Mańkowski oraz Arkadiusz Leska.

 

- Nasze kategorie przyznawania statuetek są wciąż zmieniane w zależności od tego, co się akurat wydarzy – mówi Krzysztof Mańkowski. - Obserwujemy sportowców, działaczy, czy sponsorów i wówczas tym, którzy zdecydowanie się wyróżniają przyznajemy nagrody. Niezmienna jest jedynie statuetka Sportowiec Roku – dodaje z uśmiechem.

 

Tegoroczne wręczenie nagród odbyło się w piątek, 26 marca w bazie wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. Wśród zaproszonych gości byli między innymi burmistrz Szczytna, jego zastępczyni, czy poseł na sejm Paweł Papke. Nie zabrakło oczywiście jubileuszowego tortu, o który zadbała Cukiernia Mazurska.

 


Reklama

W kategorii Sportowiec Roku wyróżnienie przyznano Karolowi Kijewskiemu. To znakomity kulomiot z klubu Jurand Szczytna. Mimo 15 lat, ma na swoim koncie między rekord świata i tytuł mistrza Polski.

 

Nową kategorią jest „Wiatr w żagle”, a nazwa sama wskazuje sfere promowanej działalności sportowej. Aniołem Sportu za upowszechnianie żeglarstwa w Szczytnie został Piotr Kraszewski - nauczyciel wychowania fizycznego, trener kravmagi, piłki nożnej, instruktor żeglarstwa i pasjonata sportu.

 

Statuetkę Trener Roku otrzymał Marcin Cieślik. To szkoleniowiec seniorskiej drużyny SKS Szczytno. Podniósł ją z kolan, bo ostatnie sezony nasi piłkarze mieli wyjątkowo słabe.

Reklama

 

Kapituła honoruje także tych, przed którymi widzi ogromną sportową przyszłość. Taką „Nadzieją olimpijską” jest Patryk Borucki, znakomity bokser Gwardii Szczytno. Ma na swoim koncie już tytuł mistrza Polski, a przed nim ogromna szansa na start w olimpiadzie.

 

W kategorii „Mecenas sportu” statuetka trafiła do Nadleśnictwa Szczytno, które wyjątkowo mocno wspiera sport w Szczytnie. Anioła odebrał Mariusz Karpiński, zastępca Nadleśniczego.Komentarze do artykułu

Śmieszek

Anioły są tak kulturalne, że nawet im do głowy nie przyjdzie upominać się o swoje skrzydła, czy też żagle...

Ja

A kultura?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

  Ciekawy


  2022-10-05 17:07:00
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

  Taki sobie czytelnik


  2022-10-05 15:56:12
 • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
  Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

  Wielbarszczanka


  2022-10-05 14:52:57
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

  Waldi


  2022-10-05 10:20:16
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

  Krzysztof Połukord


  2022-10-05 09:59:41
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

  ehhh


  2022-10-04 21:38:42
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

  Obserwator


  2022-10-04 21:02:53
 • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
  Do Macx; To jedź a nie się unosisz

  Kuba


  2022-10-04 18:01:06
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

  Nick Cage


  2022-10-04 15:49:23
 • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
  A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

  marian


  2022-10-04 13:46:27

Reklama