Poniedziałek, 29 Kwiecień
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty -

Bokserska kuźnia talentów w Szczytnie. Zenon Jagiełło z nagrodą Polskiego Związku Bokserskiego

Bardzo ważne starty z minionego weekendu w wykonaniu zawodników szczycieńskiego klubu bokserskiego przeszły już do historii. Nie zabrakło medali. Uhonorowany został również trener Zenon Jagiełło, który otrzymał medal Polskiego Związku Bokserskiego za wkład w rozwój boksu olimpijskiego.

23 i 24 marca młodzicy rywalizowali w Baltic Cup w Koszalinie. Wzięli w nim udział Igor Jagiełło i Maciej Topa w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy wraz z kadrą narodową młodzików. W turnieju Igor Jagiełło, wygrywając dwie walki, stanął na najwyższym podium. Maciej Topa swoją walkę finałową nieznacznie przegrał, uzyskując srebrny medal.

Starsi pięściarze rywalizowali w Lidzbarku Warmińskim, gdzie odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie, stanowiące też kwalifikacje dla „juniorów młodszych" na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w 2024 roku.

Przepustkę na tę imprezę otrzymują mistrzowie każdej z kategorii wagowej rocznika 2008 i 2009) ze wszystkich województw. Do udziału w tej olimpiadzie zakwalifikował się Marcel Bogdański (66 kg), który wygrał dwie walki przed czasem.

Dodatkowo Marcel został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw, co jest dużym wyróżnieniem. Kwalifikację uzyskali również: Karol Lisiewicz (75 kg) wygrywając walkę finałową w 1 rundzie. W pozostałych kategoriach wiekowych mistrzami województwa zostali: Paweł Mikołajewski (junior 75 kg), który walkę półfinałową wygrał przed czasem, a finał na punkty 3:0; Michał Wiktorowski (senior 92 kg) wygrywając finał na punkty 3:0; Michał Płocharczyk (junior 63,5 kg) wygrywając finał na punkty 3:0 i Adam Łopiałło (senior 75 kg) wygrywając walkę finałową na punkty 3:0.

Wicemistrzami zostali: Viktor Kłos, Patryk Gulbicki, Aleksander Stankiewicz, Adrian Bychta, Karol Banul, Damian Borucki, natomiast brązowe medale medal zdobyli: Patryk Salwański, Wojciech Dzienian, Antoni Drażdż i Jakub Dadura.

Podczas wydarzenia ważnym medalem okolicznościowym za wniesiony wkład i rozwój boksu olimpijskiego w Polsce, z okazji 100-lecia polskiego boksu odznaczony został trener Zenon Jagiełło.

– Walki finałowe naszych zawodników były pewne i pokazywały wysoki poziom wyszkolenia bokserskiego. Złotych zdobyczy mogło być więcej, ale decyzje zawsze należą do sędziów - mówi trener Marcin Bogdański.