Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Boiska, drogi i poradnie specjalistyczne... budżet na 2023 rok


Gotowy jest projekt budżetu na 2023 rok Starostwa Powiatowego w Szczytnie. To, co najbardziej ciekawi mieszkańców, to oczywiście zadania inwestycyjne. Na ten cel powiat chce przeznaczyć niemal 12 mln zł. Co ciekawe - 7,7 mln zł mają to być środki pozyskane.

 


  • Data:

Największą planowaną inwestycją, bo wartą aż 3 mln 338 tys. zł jest budowa zewnętrznej infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

 

- Powstaną tam boiska z bieżniami – precyzuje tajemniczy zapis Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Na to zadanie pozyskaliśmy 3 mln zł z programu inwestycji strategicznych, dlatego z własnego budżetu dołożymy jedynie 300 tys. zł.

 

Drugą większą inwestycją będzie utworzenie Zespołu Poradni Specjalistycznych przy szczycieńskim szpitalu.

 

- Na ten cel przeznaczamy ponad 1,5 mln zł – mówi starosta. - Za te środki powstaną pomieszczenia pod poradnie specjalistyczne, punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej oraz apteka. Ale to niejedyne zadania „medyczne” w naszym szpitalu. Do czerwca ma zacząć tam działać zakład opiekuńczo-leczniczy. Inwestycja w zdrowie każdemu się opłaca, bo może dotyczyć każdego mieszkańca naszego powiatu.


Reklama

 

Przyszłoroczny budżet powiatu jest większy od tegorocznego, ale za to deficytowy.

 

- Trudno się go konstruowało, bo jest wiele niewiadomych – przyznaje starosta Jarosław Matłach. - Na przykład ceny energii. Stworzyliśmy go na miarę obecnych możliwości, ale mamy rezerwy inwestycyjne. Jeśli pojawią się fundusze z programu odbudowy, czy środki dedykowane Warmii i Mazurom, to mamy zabezpieczony wkład własny. Może się więc okazać, że inwestycji będzie więcej.

 

Na razie załącznik inwestycyjny precyzuje 24 zadania. Wśród nich głównie przebudowa dróg: w miejscowości Gównicha (896 tys. zł), Tylkowie (720 tys. zł),Grzegrzółki – Rusek Wielki (283 tys. zł), Wielbark - Rozogi (500 tys. z), Lejkowo – Kipary (400 tys. zł), czy modernizacja drogi do Sasku Wielkiego (919 tys. zł).

Reklama

 

Przyszłoroczne dochody powiatu skalkulowano na poziomie 102 mln zł, a wydatki na 109 mln zł.

 Komentarze do artykułu

Ocenić dokonania w całym powiecie.

Nastał ostatni miesiąc w tym roku , może by tak Tygodnik Szczytno zrobił artykuł w którym to mieszkańcy naszego powiatu szczycieńskiego oceniali dokonania na plus i minus w różnych kategoriach czy to osoby czy instytucje. Coś w kierunku pochwały lub upomnienia to znaczy chwała lub chała komuś za coś zrobionego w naszym powiecie.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama