Wtorek, 19 Marca
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -

Błękitni Jurand Pasym wiceliderem grupy

Trzy punkty ze spotkania Błękitnych przeciwko Łynie Sępopol zostają w Pasymiu. Podopieczni trenera Radosława Rogowskiego rozgromili Łynę 4:1, tym samym zostając wiceliderem pierwszej grupy klasy okręgowej. Ustępują jedynie CWKS Vęgorii Węgorzewo, która góruje nad Błękitnymi tylko tym, że straciła o jedną bramkę mniej.

• Data:

Z powodu kontuzji w składzie zespołu zabrakło Roberta Malanowskiego, Dawida Maćkowiaka i Radosława Góreckiego. Z powodów osobistych nie zagrali również Cezary Trzebiński, Sebastian Łukaszewski oraz Dawid Mikulak.

Wynik spotkania, pomimo wielu prób pasymian, otworzyła bramka gości. Piłkarze z Sępopola po akcji z kontry zakończonej dośrodkowaniem i celnym strzale z głowy zapewnili sobie jednobramkowe prowadzenie. Remis i zejście na przerwę ze spokojną głową dał Kacper Król, który po akcji sam na sam z 41 minuty gry strzelił na 1:1.

Kolejne trzy bramki były już czystą formalnością. W 48 minucie faulowany w polu karnym został Jakub Kulesik. Sam poszkodowany wykorzystał podyktowaną "jedenastkę" i zamienił ją na bramkę na 2:1. Podobnie było w 59', kiedy to Kuba wykorzystał rzut wolny i zapunktował na 3:1. Autorem ostatniej bramki w meczu był Paweł Plonkowski, który silnym strzałem pokonał bramkarza na 4:1.

Już w najbliższy weekend odbędzie się ostatnie spotkanie Błękitnych w ramach rozgrywek w klasie okręgowej. Pasymianie zagrają na boisku w Olecku. Pierwszy gwizdek spotkania 12 listopada o godzinie 13:00.

LKS BŁĘKITNI JURAND PASYM 4:1 LKS ŁYNA SĘPOPOL

Skład: Filip Brzeziński, Paweł Brzozowski [B] (65' Zink), Aleksander Dobrzyński, Patryk Jagiełło (55' Kępka), Grzegorz Kozicki (70' Tumanowicz), Kacper Król, Jakub Kulesik (82' Ziółek), Marcin Łukaszewski (70' Plonkowski), Dawid Manowski (35' Konopka), Bartosz Nosowicz [C], Arkadiusz Sokołowski.