Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Bezpłatna kastracja zwierząt w gminie Świętajno. Sprawdź szczegóły


Od 13 maja mieszkańcy gminy Świętajno mogą skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji i znakowania swoich psów i kotów. Akcja potrwa do 30 listopada. Jej celem jest kontrola populacji zwierząt domowych oraz poprawa ich zdrowia.Aby skorzystać z oferty, należy skontaktować się z Urzędem Gminy Świętajno. Wysokość środków finansowych jest ograniczona, dlatego dofinansowanie zostanie zapewnione według kolejności zgłoszeń. Szczegółowe informacje na temat realizacji akcji można uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Gminy.

 

Dlaczego kastracja jest ważna?

Kastracja ma pozytywny wpływ na zdrowie zwierząt. Wykastrowane zwierzęta są mniej narażone na wiele chorób i mają dłuższą średnią długość życia. Dzięki temu zabiegowi zmniejsza się również liczba niechcianych miotów, co jest istotne dla kontroli populacji zwierząt bezdomnych.


Reklama

 

- Kastracja zarówno samic, jak i samców psów i kotów ma pozytywny wpływ na wiele aspektów dotyczących ich zdrowia. Wykastrowane zwierzęta tych gatunków mają również statystycznie większą średnią długość życia od zwierząt niekastrowanych – podkreśla Weronika Rarok, lekarz weterynarii.

 

Gmina Świętajno zachęca wszystkich właścicieli zwierząt do skorzystania z tej możliwości. To nie tylko korzyść dla zdrowia naszych pupili, ale także odpowiedzialność społeczna, która wpływa na ograniczenie liczby bezdomnych zwierząt.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama