Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Bezpieczeństwo pobudziło aktywność (zdjęcia)


Uroczyście i apetycznie stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia zakończyło ostatnio realizowany projekt skierowany do seniorów. - Cieszy nie tylko sam projekt, ale również jego pokłosie – mówi Paweł Krassowski, szef stowarzyszenia. - Na przykład uczestnicy z Jedwabna zamierzają kontynuować spotkania i działalność, i założyli klub seniora o nazwie „Złota Jesień”.„Nowe technologie w bezpiecznej jesieni życia 2021” - taki tytuł nosił projekt, na który stowarzyszenie pozyskało dofinansowanie z rządowego programu „Aktywni +”. Kilka minionych miesięcy to seria spotkań i szkoleń, w których uczestniczyli seniorzy, głównie ze Szczytna i Jedwabna.

- Starsi mieszkańcy gminy Jedwabno początkowo podchodzili do naszej propozycji dość sceptycznie – wspomina Paweł Krassowski. - Wydawało się, że będzie trudno zachęcić do udziału wystarczającą liczbę osób. Ostatecznie grupa została utworzona, a dziś te osoby zaktywizowane naszym projektem, zamierzają nadal wspólnie działać, już jako klub seniora. Projekt, który oczywiście przyniósł korzyści w zakresie wiedzy i umiejętności, niezbędnych każdemu w dzisiejszym „elektronicznym” świecie, pobudził więc aktywność, ale nie tylko. Była to też okazja, by seniorzy poznali się, czasem zaprzyjaźnili.


Reklama

 

Część uczestników to osoby samotne, które po raz pierwszy odważyły się na udział w zbiorowym przedsięwzięciu i dla nich te nowe znajomości i przyjaźnie są szczególnie ważne. Świadczyć o tym mogły dyskretnie ocierane łzy, których niektórzy nie potrafili powstrzymać. Takie reakcje i tzw. wartości dodane nie tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że jako stowarzyszenie podejmujemy słuszne działania, ale zachęcają do dalszych.

 

W podsumowaniu, które w głównej mierze sprowadzało się do podziękowań (dyplomów i drobnych upominków) udział wzięli zarówno uczestnicy projektu, jak i osoby, które prowadziły warsztaty oraz partnerzy (np. Komenda Powiatowa Policji). Nie zxabrakło też „postronnych”, których do Miejskiego Domu Kultury przyciągnęła zapowiedź recitalu Jarosława Chojnackiego. - Niestety, z przyczyn niezależnych od nikogo, Jarek wystąpić nie mógł, ale zagrał nam kwartet jazzowy z Olsztyna – mówi Paweł Krassowski.

Reklama

Wśród gości był też jeden parlamentarzysta – Michał Wypij. - Zaproszenia na to podsumowanie wysłaliśmy do wszystkich trzynastu posłów z naszego okręgu – podkreśla szef stowarzyszenia. - Chcieliśmy pokazać, co i jak się u nas robi dla innych. Trzech posłów podziękowało z informacją, że inne czynności uniemożliwiają im przyjazd do Szczytna. Pan Wypij przyjechał, a pozostali nie zareagowali w żaden sposób.

 

Obecność jednego przynajmniej posła okazała się wystarczająca. Michał Wypij złożył seniorom – uczestnikom projektu – obietnicę, że zorganizuje dla nich (i sfinansuje) wycieczkę do Sejmu. - Wiele osób ta obietnica bardzo ucieszyła, a ja zamierzam zadbać o to, by poseł ją spełnił – zapewnia Paweł Krassowski.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama