Niedziela, 24 Wrzesień
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -

Reklama


Reklama

Bez prawa jazdy spowodował kolizję - podsumowanie policyjnych zdarzeń drogowych


W miniony weekend szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu kilku niegroźnych zdarzeń drogowych. W sobotę 31-Letni kierujący Audi wjechał w tył poprzedzającej go osobówki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie posiadał prawa jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo odpowie przed sądem za kierowanie bez uprawnień.W piątek (26.05) po godzinie 12:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Romany. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem opel, 38-letni mieszkaniec gminy Szczytno nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, dachował i wjechał do rowu.

- Pasażerka auta, 13-letnia mieszkanka gminy Szczytno, została przewieziona do szpitala. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a kierowca opla był trzeźwy. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny za spowodowanie kolizji - relacjonuje rzecznik szczycieńskiej policji, sierżant Agata Stefaniak.

 

Cztery godziny później doszło do pożaru auta na DK 57, przed miejscowością Nowiny. Funkcjonariusze ustalili, że autem marki opel podróżował 31-letni mieszkaniec Szczytna.


Reklama

- Mężczyzna w trakcie jazdy zauważył dym wydobywający się z pod pokrywy silnika. Zatrzymał samochód, po wyjściu z niego auto zaczęło się palić. 31-Latek wezwał na miejsce służby ratunkowe. Opel spłonął doszczętnie. Kierowca podróżował sam i nie odniósł obrażeń ciała.

 

W sobotę (27.05) około godziny 09:30 w Zabielach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Fiata oraz Audi. Mundurowi ustalili, że kierujący osobowym audi, 31-letni mieszkaniec gminy Wielbark, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył auta marki fiat, którym podróżował 56-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnej bazie danych okazało się, że 31-latek nie posiada prawa jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo odpowie przed sądem za kierowanie bez uprawnień.

Reklama

 

W sobotnie południe, na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 66-letni cyklista, zjeżdżając z chodnika na jezdnię, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w bok auta marki honda. Autem podróżowała kobieta. W wyniku uderzenia 66-latek upadł i uderzył głową w jezdnię.

 

- Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Badanie wykazało w organizmie 66-latka ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kierująca pojazdem osobowym nie doznała żadnych obrażeń. Teraz sprawą zajmują się szczycieńscy policjanci.

 

 

IP KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama