Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Będą odbudowywać zabytki w gminie Rozogi


Gmina Rozogi chce przystąpić do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W związku z tym do 7 lutego mieszkańcy, instytucje i organizacje mogą składać do urzędu wnioski o dofinansowanie na planowane przez nich prace w zabytkowych obiektach. Wszystko wskazuje na to, że do samorządu takich wniosków wpłynie kilka.


  • Data:

Większość najprawdopodobniej dotyczyć będzie obiektów sakralnych, wpisanych na listę wojewódzkiego konserwatora zabytków. Środki z programu mogą zostać przekazane zarówno na prace budowlane, jak i renowacyjne. Po analizie dokumentów, które wpłyną do gminy, zostanie przeprowadzona ich ocena i wybrane zostaną te, na które samorząd może ubiegać się o dofinansowanie.


Reklama

 

Gdy (jeśli) je otrzyma z każdym podmiotem podpisze stosowną umowę na realizację zadania. Jest o co powalczyć, bo środki na poszczególne inwestycje mogą sięgać nawet 3,5 mln. zł. Natomiast wkład własny beneficjentów to zaledwie dwa procent przewidywanych kosztów. Po przeprowadzonej ocenie gmina ma czas do 17 marca na złożenie ostatecznych wniosków o dofinansowanie.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama