Środa, 7 Czerwiec
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Beata Piwowarska i Rafał Bałdyga w gronie wyróżnionych w harcerskim plebiscycie (zdjęcia)


Dwójka instruktorów harcerskich ze Szczytna podharcmistrz Beata Piwowarska oraz przewodnik Rafał Bałdyga znalazło się w gronie wyróżnionych w Plebiscycie Instruktorskim „Tysiąca Jezior” zorganizowanego przez Warmińsko-Mazurską Chorągiew ZHP im. Grunwaldu. Taki plebiscyt zorganizowano po raz pierwszy w historii. W kategorii Szlak Niebieski (wsparcie wychowawcze) laureatką została podharcmistrz Beata Piwowarska. Gratulujemy.Plebiscyt i galę zorganizowano by podziękować instruktorom ZHP z Warmii i Mazur odznaczającym się ponadprzeciętnym zaangażowaniem.

 

Plebiscyt przeprowadzono w dziesięciu kategoriach, tzw. szlakach. do kapituły plebiscytu wpłynęło ponad 100 zgłoszeń instruktorów zasługujących na wyróżnienie. Z tych zgłoszeń kapituła nominowała po trzy osoby do nagrody głównej. Na koniec z tej trójki członkowie kapituły wybrali laureatów. Zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach plebiscytu, poznaliśmy w sobotni wieczór w Auli im. Anny Wasilewskiej CEiIK w Olsztynie.

 

Wyniki plebiscytu przedstawiają się następująco:

Szlak Granatowy - drużynowy harcerski:

pwd. Julia Kwiatkowska (Działdowo) - 1. miejsce

hm. Waldemar Wądziński (Braniewo) - nominacja

pwd Rafał Bałdyga (Hufiec Warmiński Szczytno) - nominacja


Reklama

 

Szlak Niebieski:

phm. Beata Piwowarska (Hufiec Warmiński Szczytno) - 1. miejsce

phm. Justyna Wołoch (Bartoszyce) - nominacja

phm. Michał Nazimek (Elbląg) - nominacja

 

Podharcmistrz Beata Piwowarska to też nauczycielka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie. - Zależy jej na nas, harcerzach ze Szczytna, jak nikomu innemu – tak rekomendują swoją koleżankę harcerze ze Szczytna.

 

Beata Piwowarska jest komendantką Związku Drużyn ZHP w Szczytnie i członkinią Komisji Stopni Instruktorskich Hufca ZHP Warmińskiego. W ostatnich latach reaktywowała harcerstwo w Szczytnie. Aktualnie stara się o utworzenie hufca. Jej działania mają ogromny wpływ na środowisko lokalne. Jest autorytetem dla instruktorów.

Reklama

 

Przewodnik Rafał Bałdyga to istny społecznik, który angażuje się w wiele projektów dotyczących kultury, czy sportu. Jest między innymi wiceprezesem piłkarskiego klubu SKS Gwardia Szczytno.

Podharcmistrz Beata Piwowarska druga od prawej.

 

Przewodnik Rafał Bałdyga pierwszy z prawej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama