Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?


Od września ma zacząć działać basen w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na razie trwa jego kapitalny remont. - Jestem po rozmowach z pani komendant-rektor i mogę uspokoić naszych mieszkańców, że obiekt po uruchomieniu będzie dostępny dla nich na dotychczasowych zasadach – zapowiada burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.


  • Data:

Basen przechodzi w tej chwili kapitalny remont. Został „rozebrany” dosłownie do gołych ścian. Zakres prac obejmuje wymianę wszystkich sieci: wodociągowych, elektrycznych, hydraulicznych, wentylacyjnych...

 

- Wymieniane jest serce basenu, to czego tak naprawdę nie widać gołym okiem, a ma ogromny wpływ na jego funkcjonowanie – mówi inspektor Agnieszka Leśniewska, Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Prace remontowe obejmą też wymianę niecek, płytek na ścianach i podłogach. Kompleksowy remont przechodzą też szatnie, prysznice, całe zaplecze administracyjno-sanitarnego. Powstaną szatnie i prysznice dla osób niepełnosprawnych. Odnowione będzie jakuzzi. Na terenie basenu będą działały dwie sauny: mokra i sucha (do tej pory była jedna).


Reklama

 

Przy saunach powstanie pomieszczanie, w którym zmontowane będzie ogromne wiadro z zimną wodą, za pomocą której będzie można się schłodzić. Bez wątpienia będzie to spora atrakcja dla wielu osób. W pobliżu tej strefy powstanie też niewielki pokój wypoczynkowy.

 

Lifting przejdzie też recepcja. Wiele osób, które pamiętają stary basen, na pewno zdziwi się ogromnymi zmianami. Nieruszona będzie jedynie trybuna.

 

Koszt prac to aż 4 mln zł. Inwestycję z własnych środków finansuje Wyższa Szkoła Policji. Basen w Szczytnie działa od ponad 20 lat. Od tamtej pory nie był on nigdy tak gruntownie remontowany.

Reklama

 

Przypomnijmy również, że utrzymanie roczne obiektu to kwota blisko 2 mln złotych, a przychody oscylują na poziomie 120 tysięcy złotych.

 Komentarze do artykułu

Ola

Basen został otwarty?

Kuba

Do Macx; To jedź a nie się unosisz

Marek

Czy nadal będziemy truci chlorem zawartym w wodzie? Ozon jest dużo skuteczniejszy w oczyszczaniu, a przy tym nie szkodzi

Daniel

Niech burmistrz się weźmie za budowę własnego miejskiego basenu a nie prosić o łaskę policję

Macx

Niech się wali milicyjna bladź. Jelsi mieszkanczy Szczytna maja odrobine honoru to zbojkotują ten caly basem. Wilabym do Olsztyna jwchsc niz tej...pani dac złotówkę.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama