Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Barbara Trusewicz wicewójtem gminy Dźwierzuty


Barbara Trusewicz została wicewójtem gminy Dźwierzuty. Decyzję o ustanowieniu swojego zastępcy podjęła wójt Marianna Szydlik. Tłumaczy ją tym, że w gminie toczy się wiele inwestycji, wiele działań wymaga podpisów wójta. W przypadku jej dłuższej absencji mógłby nastąpić paraliż gminy.

 Barbara Trusewicz jest mieszkanką Pasymia i wcześniej pracowała w tamtejszym samorządzie. Z Dźwierzutami związana jest od marca 2019 roku, kiedy to została sekretarzem gminy.


Reklama

 

Reklama

- I nadal będę sekretarzem gminy na 5/8 etatu, a na 3/8 etatu będę wicewójtem – mówi. - To bardziej formalność, która umożliwi podpisywanie niektórych dokumentów z mocą pani wójt, gdy jej nie będzie – dodaje. - Przyznam, że na początku w ogóle nie znałam gminy Dźwierzuty - zdradza. - Ale okazało się, że problemy są wszędzie podobne: drogi, wodociągi, kanalizacja... Gmina Dźwierzuty to głównie rolnicy, którzy patrzą na niektóre kwestie odmiennie niż mieszkańcy miast, czy miasteczek. Ale szybko zrozumiałam potrzeby tych mieszkańców i wydaje mi się, że próbujemy je zaspokajać

 

Awans nie wiąże się z podwyżką. Barbara Trusewicz wicewójtem oficjalnie została 1 czerwca.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama