Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Bank Spółdzielczy w Szczytnie z ofertą i życzeniami dla najmłodszych


1 czerwca to szczególny dzień dla wszystkich dzieci na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Dziecka celebrowany jest z radością i uśmiechem na twarzach najmłodszych. Bank Spółdzielczy w Szczytnie postanowił uczcić tę wyjątkową okazję, oferując szeroki wachlarz produktów bankowych i atrakcji dla dzieci. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu mogą rozpocząć swoją przygodę z finansami w przyjazny i edukacyjny sposób.Jednym z najciekawszych produktów oferowanych przez Bank Spółdzielczy jest Rachunek POL-Konto Junior. To specjalnie zaprojektowane konto bankowe dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

 

- Co więcej, można je założyć nawet dla niemowlaka, co pozwala rodzicom zacząć uczyć swoje dziecko odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi od najmłodszych lat – dodaje z uśmiechem Małgorzata Mroczek, dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

 

Na Rachunku POL-Konto Junior są dostępne dwie różne opcje. Dla dzieci do 13 roku życia umowę o prowadzenie rachunku podpisuje przedstawiciel ustawowy, czyli zazwyczaj rodzic. Natomiast dla dzieci, które ukończyły 13 lat, umowę o prowadzenie konta podpisuje już samo dziecko.

 

- Starszym dzieciom wydawana jest również karta płatnicza, mają także dostęp do obsługi konta za pomocą bankowości elektronicznej – mówi pani Małgorzata. - Jednym z najważniejszych celów Rachunku POL-Konto Junior jest nauka oszczędzania i zarządzania własnymi pieniędzmi. Dziecko może samodzielnie kontrolować swoje środki na koncie i dokonywać operacji bankowych, zawsze pod opieką rodzica lub przedstawiciela ustawowego – dodaje.

 

Dodatkowo, karta płatnicza wydana do rachunku umożliwia dokonywanie wypłat z bankomatu oraz płatności za zakupy, a posiadacze telefonów komórkowych mogą korzystać z aplikacji, która „zastępuje” kartę płatniczą. Wystarczy przyłożyć telefon do czytnika w sklepie, aby dokonać płatności.

 

Istnieje też wiele opcji, by zasilić konto dziecka Można dokonywać wpłat bezpośrednio w placówce bankowej, przekazywać pieniądze z dowolnego rachunku, na przykład z konta rodzica, a także skorzystać z usługi "Blik na telefon". Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu, można w prosty sposób przekazać określoną kwotę pieniędzy na konto dziecka, wybierając w kontaktach konkretną osobę posiadającą aktywną usługę Blik na telefon. To wygodne rozwiązanie, które ułatwia przekazywanie środków w jednej chwili.


Reklama

 

Bank Spółdzielczy w Szczytnie dba również o atrakcyjne warunki finansowe dla dzieci. Rachunek POL-Konto Junior oferuje wysokie oprocentowanie środków na koncie, wynoszące aż 6% do kwoty 10 000 zł. To doskonała okazja dla najmłodszych, aby nauczyć się oszczędzania i obserwować wzrost swoich oszczędności.

 

- Nie pobieramy żadnych opłat związanych z założeniem, utrzymaniem ani korzystaniem z konta dla dzieci. To dodatkowy atut, który zachęca rodziców do skorzystania z oferty bankowej dla swoich pociech – dodaje Małgorzata Mroczek. - Po szczegóły zapraszam do naszych placówek.

 

Oprócz atrakcyjnych produktów bankowych, Bank Spółdzielczy angażuje się również w promowanie bezpieczeństwa finansowego i cyberbezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Współpracując ze szkołami, organizuje spotkania z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest to niezwykle istotne w dzisiejszych czasach, gdy dzieci i młodzież coraz częściej korzystają z nowoczesnych technologii i internetu.

 

Bank stara się również uczestniczyć w ważnych wydarzeniach szkolnych. Na zakończenie roku szkolnego najlepsi absolwenci honorowani są prezentami. W tym roku otrzymają opaski Xiaomi, które pełnią wiele funkcji, mierząc kroki, tętno i umożliwiają płatności jak karta płatnicza. To nie tylko nagroda, ale także praktyczny gadżet.

 

Inną formą działalności edukacyjnej Banku Spółdzielczego jest organizacja konkursów. Obecnie trwa konkurs plastyczny, w którym uczestnicy wykonują prace dowolną techniką na temat związany z bankiem. Zwycięzcy mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody, takie jak karty wstępu do parku wodnego "Tropikana" w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, bilety wstępu do Parku Trampolin w Olsztynie czy karty prezentowe do sklepu Empik o wartości 100 złotych. Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a ich twórcze prace przynoszą radość i kolor do placówek Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Reklama

 

Działania Banku Spółdzielczego w Szczytnie nie tylko zachęcają dzieci i młodzież do zdrowego podejścia do finansów, ale także promują edukację finansową i odpowiedzialne podejście do zarządzania pieniędzmi już od najmłodszych lat. Poprzez swoje inicjatywy, Bank Spółdzielczy w Szczytnie daje najmłodszym mieszkańcom możliwość zdobycia wiedzy finansowej, rozwijania umiejętności oszczędzania oraz zdobywania nowych doświadczeń.

 

Wszystkim Dzieciom Bank Spółdzielczy w Szczytnie życzy dni pełnych uśmiechu, radości i niezapomnianych przygód. Dzień Dziecka to czas, kiedy warto celebrować dzieciństwo i zapewnić najmłodszym pełen wachlarz możliwości rozwoju, w tym również w dziedzinie finansowej. Bank Spółdzielczy w Szczytnie jest gotowy, by wspierać dzieci i młodzież w ich drodze do osiągnięcia marzeń oraz nauki odpowiedzialnego zarządzania swoimi pieniędzmi.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama