Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Bank Spółdzielczy w Szczytnie partnerem projektu pn."Szczytno bez wad postawy i otyłości"


Bank Spółdzielczy w Szczytnie w Szczytnie został partnerem projektu pn."Szczytno bez wad postawy i otyłości".- Potrzebę realizacji tego projektu widzi chyba każdy rodzic i nauczyciel, ja dostrzegam ją także jako pracodawca - mówi Krzysztof Karwowski, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie. - Dzięki udziałowi w projekcie przebadane zostaną również dzieci pracowników banku, co pozwoli ustrzec je przed problemami zdrowotnymi teraz i w przyszłości. Może badania dzieci spowodują również u naszych pracowników, rodziców tych dzieci dostrzeżenie, jak ważnym elementem jest dbanie również o właściwą postawę ciała podczas wykonywania pracy – dodaje prezes Karwowski.

 

Projekt zakłada przeprowadzenie badań przesiewowych w kierunku wykrycia nieprawidłowej postawy ciała, skolioz, nadwagi oraz poszerzenia wiedzy na temat zdrowego stylu życia wśród dzieci w wieku 6-7 lat.


Reklama

 

- Naszymi działaniami pragniemy sprawdzić stan zdrowia wszystkich dzieci z klas pierwszych z miasta Szczytno organizując badania fizjoterapeutyczne postawy ciała i prowadząc szeroko zakrojoną profilaktykę za pomocą filmów instruktażowych na Facebook, ulotek i warsztatów – mówią pomysłodawcy projektu.

 

Wszystkie czynności prowadzone będą przez wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów specjalizujących się w leczeniu dzieci z wadami postawy i skoliozami, posiadający kwalifikacje z zakresu Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz, Terapii PNF, Terapii Manualnej.

Reklama

 

Działania prowadzone będą w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Szczytnie mieszczącym się przy ul. Pasymskiej 21A i polegać będą na przyjęciu dzieci z poszczególnych szkół w Szczytnie wraz z rodzicami na przesiewowe badanie w kierunku wykrycia wad postawy oraz nadwagi. Dzieci z wykrytą wadą kierowane będą do Specjalistycznej Poradni Wad Postawy, gdzie lekarz specjalista w tym zakresie określi dalsze postępowanie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama