Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Bajka publikuje list ministra Czarnka i Niedzielskiego


Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie opublikowała na swojej stronie internetowej list Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski, który skierowany jest do rodziców i opiekunów dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19.Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.


Reklama

 

List w sprawie szczepień przeciw COVID-19 wśród dzieci w wieku 5-11 lat

 

Ministrowie Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski poinformowali rodziców i opiekunów o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA) w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podkreślili, że rekomendacja opiera się na udowodnionych danych naukowych świadczących o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki. Wskazali również, że Polska miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w tej grupie wiekowej.

– Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat – wskazują ministrowie Przemysław Czarnek oraz Adam Niedzielski we wspólnym liście.

Szefowie resortów zdrowia oraz edukacji i nauki podkreślają, że celem wspólnego listu jest przekazanie rodzicom i opiekunom sprawdzonych informacji dotyczących szczepień: – Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

Reklama

 

Minister Zdrowia oraz Minister Edukacji i Nauki zwracają również uwagę na korzyści związane z podaniem szczepionki. – Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19 – piszą Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski.  

 

List został wysłany do szkół przez System Informacji Oświatowej. Za pośrednictwem dyrektorów trafi do rodziców i opiekunów. 

 

Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania szczepionki

 

Ważnym aspektem wspólnego listu jest podkreślenie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania szczepionek wśród dzieci w wieku 5-11 lat. Z badań przedstawionych przez producenta wynika, że niepożądane odczyny poszczepienne występowały bardzo rzadko i miały łagodny charakter. Skuteczność szczepień dzieci była natomiast wyższa niż w przypadku osób dorosłych i wyniosła aż 90,7 proc. 

 

W badaniu klinicznym wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. 

 

Zachorowania na COVID-19 wśród dzieci i młodzieży 

 

Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg.

 Komentarze do artykułu

Jamka Lech farmaceuta

Polok wszystko wie. O płodności, o genetycznych deformacjach powodowanych przez szczepionki, wie o amantadynie, o aspirynie, Polok wszystko wie. Wykłada, poucza, zna się na bakteriologii, wirusologii, farmakologii, Amantadynę bada l 5 lat w klinice i orzekł, iż jest to lek na covida. Są już doniesienia o aspirynie- połknąć o 12 o pólnocy i splunąć 3 razy ale tylko za lewe ramię. Jamka mówi, że za prawe ale nie wierzcie mu. On kłamie, udaje uczonego

Jamka Lech farmaceuta

przdatnośc leku do leczenia danej choroby stwierdza sie conajjmniej po 5 latach klinicznych badań. Amantadyna nigdy nie była badana w tym kierunku

Jamka Lech farmaceuta

przdatnośc leku do leczenia danej choroby stwierdza sie conajjmniej po 5 latach klinicznych badań. Amantadyna nigdy nie była badana w tym kierunku

Przecież ja zadałem tylko proste pytanie...czemu zakazano stosowania sprawdzonego, bezpiecznego i skutecznego i TANIEGO leku...macie problem z odpowiedzią? :D czy może nasuwające się wnioski, stoją w sprzeczności, z obowiązującą narracja? co...Szczepany?...zamiast ujadać, skupcie się deczko :)

Jamka lech

w takim razie cala nauka zwana bakteriologią i wirusologia, z których zdawałem egzamin na 4 roku farmacji jest nieprawdziwa wg niektórych mądrali. zatem szczepionka na wściekliznę nie istnieje jak i na inne choroby np heine-medina, grużlica. O głupoto! Jesteś wielka!

X-men

Raport ministerstwa zdrowia z dnia 1 grudnia. Zgony: 93,7% to niezaszczepieni. zachorowania na cowid 87,2 niezaszczepieni. Hospitalizowani 95,1 niezaszczepieni. Raport WHO dotyczący europy bardzo podobnie wygląda. Wiem, wiem Krolu czy jak ci tam. za chwilę zaszczepieni będą masowo umierać, mnie na razie nie unicestwili, dlatego idę niedługo na 3 dawkę przypominającą. Ponawiam prośbę: podaj 1 przypadek śmiertelny po szczepieniu w naszym powiecie. PS. We wcześniejszym komentarzu zapomniałem się podpisać.

Olek

Naukowe fakty? Ty przeczytaj dzisiejszy raport ministerstwa zdrowia. Te osoby nie zmarły od szczepionek, bo zdecydowana większość była niezaszczepiona.

do Olek...no to wreszcie zdobądź się na niewielki wysiłek umysłowy i zdaj sobie sprawę z tego, że Ty nie masz prawa być zdrowy, tylko masz być WYSZCZEPIONY...przecież zapodałem Ci naukowe fakty, prawdziwe i sprawdzone lekarstwo zostało zakazane przez Ministra N, zaraz po potwierdzeniu przez naukowców jego skuteczności. Po co wstawiasz jakieś głupie teksty o zielarkach?

wi-Waldi

Panie X-men, czy to nie Pan przypadkiem uwierzył celebrytom takim jak np. Cezary Pazura który jak mantrę powtarzał kłamstwa, \"chroń swoich bliskich-zaszczep się\" albo opłaconym przez firmę pfizer wariatom takim jak np. Sajmon? Myśli pan że rządy tak bardzo troszczą się o swoich wyborców, że z troski o ich zdrowie będą ich do więzienia zamykać, żeby uchronić ich przed kowidem? tak bardzo dbają o ludzi, że będą policjantów lekarzy i nauczycieli zwalniać z pracy jak się nie zaszczepią? ciężki przebieg choroby mieli mieć tylko nieszczepieni, i to oni mieli w szpitalach leżeć, czemu jest na odwrót? Może jednak warto jest czasami troszkę pomyśleć, niż ślepo wierzyć komuś, kto kłamie.

No właśnie my już mamy konkretne liczby MR. X-men, my już wiemy OD DAWNA, co teraz zacznie się dziać...teraz Szczepany zaczną masowo umierać, przecież przed tym przestrzegałem...>>>Belgia i coraz trudniejsza walka z koronawirusem. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Sciensano informuje, że w belgijskich szpitalach z powodu Covid-19 jest ponad dwa razy więcej zaszczepionych niż niezaszczepionych.

Olek

Żeby zrozumieć naukę, trzeba się zdobyć na jakiś wysiłek umysłowy, lepiej posłuchać babki zielarki. Stara jest to pewnie wie.

X-men

No właśnie stara śpiewka antyszczepionkowców: nie wiadomo, a co będzie, a podobno... żadnych konkretów, żadnych liczb. Za to wiemy ile osób zmarło ile jest w szpitalach, jaka jest skuteczność szczepionki. A mimo to na wszelki wypadek się niezaszczepię. I ta stara śpiewka: zacznijcie myśleć, śmiechu warte. Mam odrzucić naukę i zacząć wierzyć celebrutom czy jakimś innym odjechanym wariatom.

Tadeusz

i oczywiście kolejny terror - nauka nie zdalna... tak samo jak ci po III dawce mają dostęp do wszystkiego? moze bez masek chodzą? oszuści

Tadeusz

kompletnie nie wiemy jak wpływa wyrób medyczny zwany \'szczepionką\' na wirusa (samo w sobie jest śmieszne) na układ odpornościowy w czasie dorastania oraz na późniejszą płodność. co jeśli białko mrna uzna zarodek ludzki za ;wroga\'? co za 5 lat powie pan poniedzielski i reszta przestępców? że to nie oni? że SAM podpisałeś ZGODĘ na szczepienie i się bujaj?

Czemu M.Z. ZAKAZUJE SPRZEDAŻY AMANTADYNY!!!! pomimo, iż naukowcy potwierdzili jej przydatność w leczeniu COVID-19 i proponują jej stosowanie jako „nowego” taniego leku, który jest łatwo dostępny i skuteczny w leczeniu tej choroby??? Nie dajcie się oszukać drodzy rodzice i nie pozwólcie zamordować szprycą swoich pociech....te szpryce przed niczym nie chronią, szpitale zapełniają się konającymi Szczepanami, którzy jak już oficjalnie potwierdzono, też rozsiewają kowida w dodatku zmutowanego....nie macie żadnej gwarancji, że wasze dziecko nie umrze po tej truciźnie, nie macie żadnej gwarancji, że nie zostanie kaleką na resztę życia...ale macie jedną gwarancję, TYLKO WY PONIESIECIE KONSEKWENCJE TEJ DECYZJI, I TYLKO WY BĘDZIECIE Z TYM ŻYĆ.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama