Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Bajeczne urodziny Bajki, ponad 2 tysiące absolwentów (zdjęcia)


W piątek, 25 listopada, 50 lat istnienia świętowało Miejskie Przedszkole nr 1 Bajka. Placówka powstała w 1972 roku. Jej mury opuściło ponad 2 tysiące absolwentów. - Pierwsi z nich przyprowadzają do Bajki już swoje wnuczęta – mówiła z uśmiechem Urszula Stawicka, dyrektor placówki. Jednym z absolwentów przedszkola jest Jarosław Matłach, starosta szczycieński.


  • Data:

Podczas uroczystości, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie, pierwsze skrzypce grały oczywiście przedszkolaki. Przy pomocy swoich opiekunek przygotowały wyjątkowy program artystyczny. Niejednemu rodzicowi czy dziadkowi zakręciła się łezka w oku.

 

- Te dzieciaki są urocze – mówiła dziennikarzowi „Tygodnika Szczytno” Katarzyna Musiał, która była obecna na urodzinach Bajki. - Prawdziwe i pełne energii. Naprawdę świetnie oglądało się tę uroczystość.

 

W programie artystycznym zaprezentowali się też absolwenci Bajki.

 

Jednym z nich jest Jarosław Matłach, starosta szczycieński. Na scenie się pojawił, choć nie w programie artystycznym. Złożył gratulacje dyrekcji z okazji jubileuszu działalności.

 

 


Reklama

Przedszkolach - Jarosław Matłach.

 

- Do Bajki, choć wówczas jeszcze się tak nie nazywała, chodziłam przez trzy lata – wspomina. - Były to lata 1976-1979 rok. Moją wychowawczynią była pani Burlińska, dyrektor tej placówki. Doskonale pamiętam taniec w Miejskim Domu Kultury z okazji święta 1 Maja w 1979 roku, moi rodzice uszyli mi na tę okazję specjalny strój „starego” warszawiaka, mieszkańca dzielnicy Praga. Czapka, spodnie w kratę. Pamiętam też wszystkie odtańczone w przedszkolu polonezy. Ale myślę, że zdecydowanie więcej na mój przedszkolny temat mogłaby opowiedzieć pani Burlińska – dodaje starosta z uśmiechem.

 

Historię przedszkola przedstawiła obecna dyrektor placówki Urszula Stawicka.

 

- Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w 1972 roku – mówiła. - Na początku oferta była skierowana tylko do dzieci pracowników PZPL „Lenpol”. Pod patronatem tego zakładu funkcjonowało przez 20 lat. Przedszkole miało własną pralnię, suszarnię i magiel, gdyż dzieci korzystały z zakładowej pościeli i ręczników. Z czasem stało się placówką ogólnie dostępną. W 1999 r. przedszkole, z inicjatywy dyrektor Grażyny Brulińskiej, pracowników, dzieci i rodziców, przyjęło nazwę ” Bajka”.

Reklama

 

Bajką kierowały: Zofia Matyka, Ludwika Boczar, Danuta Mudzińska, Grażyna Brulińska, a od 2017 Bajką kieruje Urszula Stawicka.

 

Placówka wypuściła ponad 2 tysiące absolwentów. Dziś do Bajki chodzi 157 dzieci, uczą się i bawią w 7 grupach.

 Komentarze do artykułu

Super przedszkole Szacunek Pracownikom

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama