Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Aspirant Piotr Soliwoda z brązową odznaką Zasłużony Policjant (zdjęcia)


Ponad 30 wyróżnień i awansów, rodzinna atmosfera (co widać na zdjęciach) – tak wyglądało święto policji w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Jedno z cenniejszych wyróżnień trafiło w tym roku do aspiranta Piotra Soliwody, który został wyróżniony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Otrzymał on też awans na starszego aspiranta.


 • Data:

Piotr Soliwoda do policji trafił w lipcu 2008 roku.

 

- I nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną – mówi z uśmiechem. - Owszem, jest wymagająca, bywa trudna, ale daje ogrom satysfakcji.

 

Pan Piotr ma na swoim koncie między innymi uratowanie życie człowiekowi. W lutym 2017 roku wracając wraz z partnerem do jednostki zauważył, jak na chodnik upadł 88-letni staruszek.

 

- Poprosiłem kolegę, aby wezwał karetkę, a sam zacząłem reanimować tego pana – wspomina. - Miał sine usta, nie miał czynności życiowych, ale udało się je przywrócić. Przeżył. Naprawdę w naszej pracy dzieje się wiele, trudno wszystko przewidzieć. Ale najważniejsze jest to, że można pomóc ludziom. To cieszy.

 

Pan Piotr pracę w policji rozpoczął w Gdańsku, potem służył w Olsztynie. Do Szczytna trafił w 2010 roku. Najpierw pracował w patrolówce, a od 2013 do 2021 roku był dzielnicowym gminy Świętajno.

 

- Bardzo lubiłem to zajęcie, bo to praca z ludźmi, dzielnicowy jest chyba najbliżej nich – mówi starszy aspirant.

 

W 2019 roku aspirant Soliwoda został najlepszym dzielnicowym roku w naszym województwie.


Reklama

 

- Takie wyróżnienie zawsze cieszy – mówi z uśmiechem. Od czerwca 2021 roku pan Piotr jest kierownikiem rewiru dzielnicowych w naszym powiecie.

 

Prywatnie Piotr Soliwoda ma żonę oraz trzy córki. Jest mieszkańcem Lipowca. Ma dość nietypowe hobby.

 

- Uwielbiam pracę w drewnie, odpręża mnie to – śmieje się. - Buduję meble ogrodowe, altany, na swoim koncie mam też dwie duże rzeźby – dodaje.

 

W szczycieńskiej komendzie policji pracuje 149 policjantów oraz około 20 cywilów. Co prawda Święto Policji przypada dokładnie na 24 lipca, ale szczycieńscy funkcjonariusze świętowali we wtorek, 2 sierpnia. Tego dnia, w 103. rocznicę powstania policji, odbył się uroczysty apel, który był okazją do życzeń, gratulacji i awansów na wyższe stopnie służbowe.

 

W uroczystości wzięli udział samorządowcy z naszego powiatu, wicewojewoda Piotr Opaczewski, oraz zastępca komendanta wojewódzkiego inspektor Arkadiusz Sylwestrzak.

 

Komendant powiatowy inspektor Radosław Drach podziękował policjantom za wzorową służbę, a samorządowcom za wparcie w zakupach na przykład samochodów.

 

Wyróżnienia:

Reklama

 

1. Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant” - asp. Piotr Soliwoda

 

Awansowani na wyższe stopnie służbowe:

 

Na komisarza Policji: podkom. Przemysław Godlewski

Na starszego aspiranta Policji: asp. Piotr Soliwoda

Na aspiranta Policji: mł. asp. Grzegorz Licki, mł. asp. Karol Turek

Na młodszego aspiranta Policji: sierż. szt. Kamil Mydło, sierż. szt. Grzegorz Trojanowicz

Na sierżanta sztabowego Policji: st. sierż. Krystian Fąk, st. sierż. Bartosz Marcinowski, st. sierż. Maciej Wadas

Na starszego sierżanta Policji: sierż. Justyna Magnuszewska, sierż. Lidia Podlecka, sierż. Adam Harasimowicz

Na sierżanta Policji: st. post. Patryk Ciszewski, st. post. Anika Pogorzelska, st. post. Rafał Polak, st. post. Daniel Samsel

Na starszego posterunkowego Policji: post. Marcin Pliszka, post. Dawid Stankiewicz, post. Tomasz Orzoł, post. Marcin Dudziński, post. Aleksandra Olszewska, post. Andrzej Bruździak, post. Adrian Chorążewicz,n post. Adrian Maksymowicz, post. Paweł Albrecht, post. Jakub Chwesiuk, post. Jakub Bancerek JakubKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama