Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Aspirant Piotr Soliwoda z brązową odznaką Zasłużony Policjant (zdjęcia)


Ponad 30 wyróżnień i awansów, rodzinna atmosfera (co widać na zdjęciach) – tak wyglądało święto policji w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Jedno z cenniejszych wyróżnień trafiło w tym roku do aspiranta Piotra Soliwody, który został wyróżniony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Otrzymał on też awans na starszego aspiranta.Piotr Soliwoda do policji trafił w lipcu 2008 roku.

 

- I nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną – mówi z uśmiechem. - Owszem, jest wymagająca, bywa trudna, ale daje ogrom satysfakcji.

 

Pan Piotr ma na swoim koncie między innymi uratowanie życie człowiekowi. W lutym 2017 roku wracając wraz z partnerem do jednostki zauważył, jak na chodnik upadł 88-letni staruszek.

 

- Poprosiłem kolegę, aby wezwał karetkę, a sam zacząłem reanimować tego pana – wspomina. - Miał sine usta, nie miał czynności życiowych, ale udało się je przywrócić. Przeżył. Naprawdę w naszej pracy dzieje się wiele, trudno wszystko przewidzieć. Ale najważniejsze jest to, że można pomóc ludziom. To cieszy.

 

Pan Piotr pracę w policji rozpoczął w Gdańsku, potem służył w Olsztynie. Do Szczytna trafił w 2010 roku. Najpierw pracował w patrolówce, a od 2013 do 2021 roku był dzielnicowym gminy Świętajno.

 

- Bardzo lubiłem to zajęcie, bo to praca z ludźmi, dzielnicowy jest chyba najbliżej nich – mówi starszy aspirant.

 

W 2019 roku aspirant Soliwoda został najlepszym dzielnicowym roku w naszym województwie.


Reklama

 

- Takie wyróżnienie zawsze cieszy – mówi z uśmiechem. Od czerwca 2021 roku pan Piotr jest kierownikiem rewiru dzielnicowych w naszym powiecie.

 

Prywatnie Piotr Soliwoda ma żonę oraz trzy córki. Jest mieszkańcem Lipowca. Ma dość nietypowe hobby.

 

- Uwielbiam pracę w drewnie, odpręża mnie to – śmieje się. - Buduję meble ogrodowe, altany, na swoim koncie mam też dwie duże rzeźby – dodaje.

 

W szczycieńskiej komendzie policji pracuje 149 policjantów oraz około 20 cywilów. Co prawda Święto Policji przypada dokładnie na 24 lipca, ale szczycieńscy funkcjonariusze świętowali we wtorek, 2 sierpnia. Tego dnia, w 103. rocznicę powstania policji, odbył się uroczysty apel, który był okazją do życzeń, gratulacji i awansów na wyższe stopnie służbowe.

 

W uroczystości wzięli udział samorządowcy z naszego powiatu, wicewojewoda Piotr Opaczewski, oraz zastępca komendanta wojewódzkiego inspektor Arkadiusz Sylwestrzak.

 

Komendant powiatowy inspektor Radosław Drach podziękował policjantom za wzorową służbę, a samorządowcom za wparcie w zakupach na przykład samochodów.

 

Wyróżnienia:

Reklama

 

1. Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant” - asp. Piotr Soliwoda

 

Awansowani na wyższe stopnie służbowe:

 

Na komisarza Policji: podkom. Przemysław Godlewski

Na starszego aspiranta Policji: asp. Piotr Soliwoda

Na aspiranta Policji: mł. asp. Grzegorz Licki, mł. asp. Karol Turek

Na młodszego aspiranta Policji: sierż. szt. Kamil Mydło, sierż. szt. Grzegorz Trojanowicz

Na sierżanta sztabowego Policji: st. sierż. Krystian Fąk, st. sierż. Bartosz Marcinowski, st. sierż. Maciej Wadas

Na starszego sierżanta Policji: sierż. Justyna Magnuszewska, sierż. Lidia Podlecka, sierż. Adam Harasimowicz

Na sierżanta Policji: st. post. Patryk Ciszewski, st. post. Anika Pogorzelska, st. post. Rafał Polak, st. post. Daniel Samsel

Na starszego posterunkowego Policji: post. Marcin Pliszka, post. Dawid Stankiewicz, post. Tomasz Orzoł, post. Marcin Dudziński, post. Aleksandra Olszewska, post. Andrzej Bruździak, post. Adrian Chorążewicz,n post. Adrian Maksymowicz, post. Paweł Albrecht, post. Jakub Chwesiuk, post. Jakub Bancerek JakubKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama