Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Anna Farjan nową sołtys Lipowej Góry Zachodniej. Zastąpiła Zbigniewa Wiszniewskiego


W sołectwie Lipowa Góra Zachodnia doszło do zmiany na stanowisku sołtysa. W wyborach zwyciężyła Anna Farjan, która zastąpiła dotychczasowego sołtysa, Zbigniewa Wiszniewskiego. Wiszniewski nie ubiegał się o reelekcję, gdyż został wybrany radnym gminnym.Do sołectwa Lipowa Góra Zachodnia należy także Kamionek, co czyni je jednym z większych w gminie Szczytno, z ponad tysiącem mieszkańców. Jednak w wyborach uczestniczyło zaledwie 53 mieszkańców, co wskazuje na niską frekwencję.

 

W trakcie wyborów wybrano również nową radę sołecką, której członkami zostali Justyna Jarząbek, Tomasz Michalczak, Ewa Balińska oraz Kamil Maliszewski. Rada będzie wspierać nową sołtys w realizacji zadań i projektów na rzecz społeczności lokalnej.


Reklama

 

Anna Farjan obejmuje stanowisko w kluczowym momencie dla sołectwa, które z racji swojej wielkości wymaga skutecznego zarządzania i zaangażowania w sprawy mieszkańców. Priorytetem dla nowej sołtys będzie poprawa komunikacji i współpracy w obrębie społeczności, a także realizacja inicjatyw, które przyczynią się do poprawy jakości życia w Lipowej Górze Zachodniej i Kamionku.

Reklama

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama