Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Aneta Gut z nagrodą marszałka


Aneta Gut, sołtys Białego Gruntu, nominowana została do wyróżnienia przez marszałka województwa z okazji Święta Sołtysa. Pani Aneta nagrodę ma odebrać 20 maja w Ostródzie na specjalnej gali w miejscowym amfiteatrze. W uroczystości weźmie udział jeszcze pięcioro innych sołtysów z gminy Świętajno oraz radny powiatowy Krzysztof Buła.

 Pani Aneta to jedna z aktywniejszych sołtysów w gminie Świętajno. Na swoim koncie ma kilka znakomitych projektów oraz pozyskane pieniądze dla swojego sołectwa, między innymi ponad 29 tys. z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego na realizację projektu pn. „Labirynt zwany polskością”.


Reklama

Dzięki temu w sołectwie powstał ogród, grillo-wędzarnia z piecem do pieczenia chleba, altana warsztatowa oraz wybudowano ławeczki upamiętniające postaci historyczne z regionu, powstała też strefa relaksu dla dzieci i dorosłych.

Biały Grunt to niewielka wieś w gminie Świętajno. Mieszka tam około 150 osób. Sołtys Aneta nie ukrywa, że największą bolączką wsi jest malejąca liczba mieszkańców.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama